Surpriză uriașă! CSA Steaua pierde după ce a condus cu 2-0. Toate rezultatele din Liga 2 + clasament

Liga 2
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 14:02
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2022, 14:01
CSA Steaua a fost învinsă de Viitorul Pandurii Târgu Jiu, scor 3-4, în runda a 12-a din Liga 2.

Pe stadionul din Târgu Jiu, CSA Steaua a trecut rapid în avantaj, din minutul 11, după ce Bogdan Chipirliu a înscris în urma unui corner. Tot golgheterul "militarilor" a făcut 2-1, în minutul 43, de această dată din penalty.

CSA Steaua, învinsă de Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Scorul pauzei a fost 2-1 pentru CSA Steaua, după ce fundașul lui Viitorul Pandurii Târgu Jiu, Adrian Stoian, a marcat cu o lovitură de cap după un corner.

În repriza secundă, gazdele conduse de Florin Stîngă au reușit să întoarcă rezultatul contra liderului. Claudiu Dragu (50), cu o lovitură de cap, Gabriel Dodoi (72), după ce a rămas nemarcat la o nesincronizare în defensiva oaspeților, și Alexandru Dulca (84), după o cursă excelentă în flancul drept, au marcat pentru Viitorul Pandurii, ducând scorul la 4-2.

Scorul final, 4-3 pentru Viitorul Pandurii, a fost stabilit în minutul 88 de Atanas Trică, puștiul Stelei împrumutat de la Universitatea Craiova, care a finalizat spectaculos din careul mic.

Pentru CSA Steaua este al doilea eșec din acest sezon de Liga 2. Echipa antrenată de Daniel Oprița se menține totuși pe prima poziție, cu 26 de puncte strânse în 12 etape, cu o lungime peste Unirea Dej, care a remizat astăzi contra Concordiei Chiajna (1-1).

De partea cealaltă, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, care avea cinci eșecuri consecutive în toate competițiile înaintea meciului cu CSA Steaua, a urcat pe locul 12, cu 15 puncte.