Oprița îi pune la zid pe jucătorii Stelei după 4-4 la Buzău: "Nu pot să mai înțeleg ce vor de la viața lor!"

Daniel Oprita csa steaua Gloria Buzau Liga 2
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 14:56
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 14:54

CSA Steaua a remizat pe terenul celor de la Gloria Buzău, scor 4-4, în runda a opta din Liga 2.

CSA Steaua a condus cu 2-0 după 31 de minute, dar Gloria Buzău a reușit să egaleze până la pauză. Gazdele au trecut în avantaj din minutul 69, iar finalul a fost incendiar: CSA Steaua a egalat la 3 în minutul 89, Buzăul a făcut 4-3 în minutul 90, iar oaspeții au smuls o remiză în minutul 90+2!

Oprița îi pune la zid pe jucătorii Stelei după 4-4 la Buzău

Daniel Oprița, antrenorul Stelei, a avut un discurs dur la finalul meciului, exaperat de greșelile "inexplicabile" ale jucătorilor săi.

"Vă dați seama ce trăiesc eu? Ce pot eu să trăiesc? O explicație? Să-i întrebăm și pe ei. N-am ce să vă răspund la ce meci am trăit. Am avut 2-0 și era să plecăm fără niciun punct. Am început foarte bine, eu zic că am pregătit bine jocul, dar după primul gol a intervenit teama, uluiala, nu mai câștigam mingea, eram fricoși.

Am înțeles, am făcut o greșeală, dar să vă văd, hai să-l dăm pe al treilea. Asta le-am și spus la vestiar. Nu pot să-i mai înțeleg ce vor de la sezonul ăsta și de la viața lor. Am venit să câștigăm aici. Nu am venit să mă apăr, am vrut să câștigăm, dar greșelile unora sunt inexplicabile", a spus Daniel Oprița.

CSA Steaua are cinci meciuri consecutive fără victorie în Liga 2 și ocupă locul 13, cu doar 9 puncte acumulate în primele 8 etape.

Gloria Buzău - Steaua 4-4. Cele mai importante momente

• MIIN. 3 GOL STEAUA! Adrian Ilie deschide repede scorul pentru ”militari”.
  • MIN. 31 GOL STEAUA! Alin Raicu face 2-0 după o fază construită de Adrian Ilie.
  • MIN. 37 GOL BUZĂU! Adrian Chică-Roșă reduce din diferență după ceprofită de eroarea lui Walace și scapă singur cu portarul Frânculescu, 1-2.
  • MIN. 45 GOL Gloria Buzău! Lovitură liberă executată senzațional de Valentin Dumitrache, fotbalist împrumutat de la Farul Constanța, avem egalitate în Crâng, 2-2!
  • MIN. 67 Penalty pentru Gloria Buzău după un henț discutabil făcut de Dean Beța, care primește și cartonașul galben! Centralul Andrei Antonie arată punctul cu var.
  • MIN. 68 GOL GLORIA BUZĂU! Cristian Dumitru, fostul atacant de la FCSB, înscrie din lovitura de la 11 metri, 3-2 pentru gazde după 0-2!
  • MIN. 89 3-3 GOL STEAUA! Golgheterul Bogdan Chipirliu își face datoria pentru Steaua și egalează cu o execuție de excepție! A fost ofsaid, dar brigada lui Andrei Antonie nu a semnalizat nimic!
  • MIN. 90 4-3 GOL GLORIA! Andreas Mihaiu (ex-Dinamo), introdus pe parcursul întâlnirii, înscrie pentru 4-3 în ultimul minut de joc.
  • MIN. 90+2 GOL STEAUA, 4-4! Finalul este fabulos, Steaua egalează în prelungiri prin Dean Beța!