VIDEO Sumudica si-a pierdut MINTILE in Antalya! L-a bruscat pe arbitru si a vrut sa-l bata! De la ce a pornit scandalul:

Data publicarii: Vineri 10 Februarie 2012, 21:41
Data actualizarii: Vineri 10 Februarie 2012, 21:43

Marius Sumudica a fost extrem de furios la finalul meciului amical castigat cu Ujpest, scor 3-2.

Antrenorul lui FC Brasov a protestat fata de minutele de prelungire dictate de centralul partidei, iar in momentul in care arbitrul asistent i-a aratat cronometrul l-a apucat de mana impingandu-l.

Sumudica l-a injurat pe arbitru, cei doi fiind aproape de a se lua la bataie. Ei au fost despartiti de ceilalti membri ai stafului tehnic al echipei brasovene.

Golurile lui FC Brasov au fost marcate de Ilijoski (minutul 22), Moutinho (minutul 61) si Enceanu (minutul 90+1), in timp ce pentru Ujpest au inscris Barczi (minutul 7) si Nikon (minutul 85 din penalti).

Marius Sumudica a inceput partida cu urmatorul unsprezece: Felgueiras - Mateiu, Diogo, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Viveiros, Bruno Madeira, Distefano, Udoji - Ilijoski, Moutinho.

In repriza secunda a intalnirii au mai intrat: Ciupe, Machado, Majernik, Buga, Davide Dias, Enceanu, Mauro Alonso, Damian si Hadnagy

Sursa: Mediafax