Rapid ataca titlul! Sumudica: "Numai daca bati campioana, demonstrezi ca meriti sa iei titlul!"

Rapid CFR Cluj Marius Sumudica Superliga
Data publicarii: Vineri 10 Septembrie 2010, 22:27
Data actualizarii: Vineri 10 Septembrie 2010, 22:35

RAPID 2-0 CFR CLUJ | Rapid nu a jucat, ci s-a jucat cu CFR Cluj! Sumudica a ramas blocat in Giulesti cand a vazut ce atmosfera au facut fanii Rapidului. Sumudica l-a consolat si pe Raduta, pe care l-a inlocuit in prima repriza cu Cassio, omul care a dat dubla cu CFR.

Titlul poate fi noul obiectiv al Rapidului in acest sezon. Giulestenii au 3 victorii la rand si joaca etapa viitoare contra Craiovei lui Piturca.

"Sunt multumit de jocul echipei, de agresivitate, de determinare, de tot ce le-am cerut ca sa castige acest joc. Victoria a fost la discretia noastra. Am avut si sansa sa avem 2 oameni in plus, ma bucur ca a dat Cassio doua goluri si s-a impacat cu fanii. Nu stiu daca se va descatusa Cassio, dar e meritul echipei ca a facut la golul doi o faza extraordinara. Nu se punea azi problema invingatorului. Publicul este incredibil. E incredibil ce se intampla in Giulesti. Sa canti 90 de minute... e meritul lor. Venim dupa 3 victorii si mergem la Craiova sa castigam. Daca bati campioana, atunci demonstrezi ca meriti sa fii campion! Nu stiu daca suntem o contracandidata la titlu, Steaua e o echipa puternica, dar anul asta ne batem la cupele europene.", a spus Sumudica la Fanatik dupa meci.

Raduta a fost schimbat in prima repriza cu CFR, iar Sumudica l-a anuntat ca ii va mai da inca o sansa, la Craiova:

"Sburlea si Herea mi-au lipsit, imi pare rau pentru Raduta care traverseaza o perioada mai grea. I-am spus lui Raduta ca ii voi da o noua sansa la Craiova"

In acest moment, Rapid a egalat-o pe Steaua pe primul loc in Liga I si are 14 puncte, cu un meci in plus!