Sumudica, egal la debut cu campioana Sloveniei! Vezi ce echipa a folosit!

Marius Sumudica FC koper Rapid Superliga
Data publicarii: Luni 21 Iunie 2010, 09:32
Data actualizarii: Luni 21 Iunie 2010, 09:37

Sumudica a reusit un egal la debutul sau neoficial pe banca Rapidului. Giulestenii au facut 1-1 cu campioana Sloveniei, FC Koper.

Slovenii au deschis scorul in minutul 21 cu un sut slab, de la distanta, al lui Sesar, deviat mai intai de Mardare, apoi de Brulc, care l-a pacalit pe portarul rapidist.

Rapidistii au egalat in minutul 77, cand Cesinha a transformat un penalty obtinut de Tene.

Bornescu a aparat un penalty in minutul 87, dupa o eroare a fundasilor Paun si Mardare.

Echipa de start a Rapidului: Bornescu – Rui Duarte, Marcos Antonio Santos, Mardare, Ezequias – Grigorie (84 Paun), Lazar, Herea (65 Tene), Cesinha – Spadacio – Raduta (71 Al. Coman).

Marius Constantin si Bozovic, cu probleme medicale, au fost menajati.

Miercuri, 23 iunie, de la ora 18:30, este programat cel de-al doilea meci al turneului, in compania rusilor de la Sibir Novosibirsk.