VIDEO Rezumatul meciului FCSB - LASK Linz 3-1. Ștafeta banderolelor + Surprizele lui Charalambous

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 16:34
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 16:42
  • Foto și video: Iulian NEDELCU (Pro TV și Sport.ro)

FCSB a învins, duminică dimineaţă, cu scorul de 3-1, formaţia LASK Linz, într-o partidă amicală disputată în Turcia.

Pentru FCSB au punctat Luis Phelipe, Florinel Coman şi David Miculescu. FCSB va disputa prima partidă oficială din 2024 pe 22 ianuarie, pe Arena Naţională, împotriva celor de la UTA Arad (meci contând pentru etapa 22 a Superligii).

Echipa trimisă în teren a fost următoarea: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Șut, Alhassan, Olaru - Luis Phelipe, Compagno, Octavian Popescu.

După pauză, au mai intrat pe teren Vlad, Panțîru, Coman, Miculescu, Lixandru, Pandele, Ovidiu Popescu, Pantea, Radaslavescu, precum și tinerii Toma, Popa și Laszlo, care au prins ultimele zece minute pe teren. Baba Alhassan și Luis Phelipe au purtat, pe rând, banderola de căpitan în primele 30 minute ale partidei, pentru  ca apoi să i-o predea lui Darius Olaru.