mihai pintilii chindia - fcsb FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 23:23
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 23:32

FCSB a învins-o pe Chindia Târgovişte cu scorul de 2-0, în deplasare, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 20-a a Superligii de fotbal.

Golurile au fost marcate de muntenegreanul Risto Radunovic (minutul 24 - penalty) şi francezul de origine algeriană Billel Omrani (minutul 73). Omrani a marcat primul său gol pentru FCSB.

Chindia vine după patru meciuri consecutive fără victorie în campionat, două egaluri şi două eşecuri. FCSB se află la a cincea victorie consecutivă în campionat.

Accidentare teribilă pentru Darius Olaru și Andrea Compagno

Debutul de meci a fost marcat de accidentarea a doi fotbaliști importanți de la FCSB, Darius Olaru și Andrea Compagno. Partida a fost întreruptă în minutul doi, după ce aceștia s-au lovit cap în cap în încercarea de a lovi balonul cu capul.

A fost nevoie de intervenția echipelor medicale ale celor două formații, în încercarea de a le oferi îngriji medicale acestora.

După ce au fost stabilizați și bandajați la cap, Olaru și Compagno au fost transportați la spital pentru investigații suplimentare.

Mihai Pintilii, cu tabela pentru schimbări în brațe

Deveniți indisponibil pentru acest meci, cei de la FCSB au fost nevoiți să facă imediat schimbări, în teren fiind introduși Răzvan Oaidă și David Miculescu.

Pentru a fi sigur că nu se dă drumul la partidă înainte de a se face modificările, Mihai Pintilii, trecut în hârtii ca delegat al celor de la FCSB, a fost surprins de camerele de filmat cu tabela electronică în mână, aranjând schimbările care trebuiau făcute, până a ajuns arbitrul de rezervă.