Patru goluri pentru un singur punct: Dinamo 4 - 4 Craiova

Data publicarii: Miercuri 23 Aprilie 2008, 17:21
Data actualizarii: Miercuri 23 Aprilie 2008, 17:21
MECI NEBUN IN "GROAPA"

Dinamo si Craiova au reusit cel mai spectaculos meci al etapei si totusi s-au ales cu un singur punct, dupa ce au inscris in total, nu mai putinde opt goluri. Craiova a luat repede avans, dupa ce Costea a deschis scorul, in minutul 26. Capitanul Dorel Stoica a fost eliminat in minutul 32 dupa un fault asupra lui Danciulescu, insa nimnic nu a reusit sa opreasca echipa lui Napoli. Acelasi Costea a mai inscris o data in minutul 41si a aruncat in aer tribunele. Gangioveanu a marcat pentru 3-0, iar totul parea terminat pentru dinamovisit. Cuplul Danciulescu si Bratu, a reusit sa inscrie 4 goluri in numai 17 minute, iar Dinamo conducea cu 4-3. Gfa lui Lobont i-a permis insa lui Costea sa inscrie pentru 4-4, reusind astfel si hattrickul

Min 26: Craiova deschide scorul prin Costea
Min 32: Dorel Stoica lasa echipa in 10, dupa un fault asupra lui Danciulescu
Min 41: Gol Craiova! Costea pe contraatac face 2-0!
Min 48: Gangioveanu arunca in aer meciul si inscrie pentru 3-0
Min 50: Danciulescu reduce din diferanta, dupa un sut din interiorul careului

Min 52: Bratu reaprinde sperantele in "Groapa" si inscrie pentru 3-2
Min 59: Danciulescu face dubla si egaleaza pentru Dinamo!
Min 67: Bratu inscrie si el al doilea gol al sau si Dinamo preia conducerea
Min 80: Lobont gafeaza din nou si respinge in fata, iar Costea egaleaza!