Karamian:"Clujul ramane o echipa mare chiar daca a pierdut cu noi!"

Artiom Karamyan Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Luni 27 Octombrie 2008, 15:34
Data actualizarii: Luni 27 Octombrie 2008, 17:10
Mijlocasul Timisoarei, Artiom Karamian, a declarat ca CFR Cluj este o echipa puternica in Liga I.

"A fost un meci foarte frumos, o victorie importanta pentru noi, dar campionatul continua si noi nu trebuie sa ne gandim acum ca gata, am castigat cu campionii si suntem mari. Chiar daca a pierdut la Timisoara, Clujul ramane o echipa mare, cu jucatori foarte buni, dar noi speram sa continuam pe aceeasi linie si etapa viitoare si sa aducem o victorie de la Galati.

Au dreptate, joaca in Champions League, au curaj, dar orice echipa care a fost aici a vazut ca e greu sa joci contra Timisoarei, am facut un meci bun, am castigat, pentru noi e important sa luptam pana in ultimul minut. Nu stiu ce se va intampla cu aceasta depunctare, dar e putin greu. Daca vom primi cele 6 puncte ar fi extraordinar, dar oricum noi incercam sa luptam pana la capat.

Daca vor fi acele puncte, foarte bine, daca nu incercam sa luptam sa ajungem asa pe primul loc. Si noi suntem oameni, nu suntem roboti, s-a intamplat. In prima repriza la Farul trebuia sa dam 3-4 goluri si se termina.

Dar asta e fotbalul, o data faci egal, o data castigi, noi speram tot timpul sa iesim de pe teren cu victorie. Otelul este o echipa foarte buna. Cu Dinamo a ratat 11 metri, daca nu era egal, si pe terenul lui Dinamo. Ultima oara am pierdut la ei cu 3-1, sper ca anul acesta sa ne intoarcem cu o victorie, cum a fost si cu Craiova", spune Karamian.