Gigi, in al 9-lea cer: "Cu Emeghara si Tanase dominam orice adversar!"

Gigi Becali Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Martie 2010, 22:13
Data actualizarii: Duminica 21 Martie 2010, 22:57

Steaua 2-0 Gaz Metan | Becali este incantat de faptul ca Emeghara si Tanase au jucat 90 de minute cu Medias. "Emeghara face arta" spune Becali, care este convins ca echipa lui Stoichita nu mai are rivala la titlu.

Argaseala: "Am avut emotii mari"

"Nu ma intereseaza decat de Emeghara si Tanase. Faptul ca cei doi au jucat 90 de minute inseamna ca nu mai pierdem campionatul. Emeghara si Tanase sunt fotbalisti de mare clasa! Ei vor inchega Steaua. Vom domina orice adversar. E mare bucurie cand ii vezi. In prima repriza nu am jucat extraordinar. Dar nu le-am dat sanse si nu au avut ocazii. Gaz Metan a incurcat CFR-ul!

La golul lui Stancu m-am rugat la Dumnezeu sa mai dam un gol ca sa stau si eu linistit. Kapetanos e fotbalist adevarat! A crescut de la meci la meci. El e adevarat Kapetan!

Tanase nu mai are nicio problema. Doctorul a spus ca acele probleme le avea tot din cauza danturii. Ce sa mai! Abia il asteptam pe Emeghara! Imi place ce e frumos in viata! Emeghara nu joaca, el face arta! Arta face!

Nu ii simt pe cei de la Dinamo in spatele nostru. Noi am jucat meciurile grele! Ei au cu Unirea. Eu nu cred ca ii pot bate ei pe Urziceni niciodata. Au marcat repede la Galati, dar au avut noroc. Otelul a avut bara, cu putin noroc, la revdere, 3-3. Eu sunt doar fericit ca l-am vazut pe Emeghara. Mi-a placut toata echipa. Dar bineinteles Kapetanos cel mai mult. Si de Stancu, si de Parpas. Se vede ca Parpas stie fotbal. Are ceva din Mirel Radoi. Nu e ca el, dar seamana asa", a declarat Gigi Becali la Sport.ro.

Presedintele Stelei, Valeriu Argaseala, a declarat dupa meci a avut emotii mari.

"Am avut multe emotii, nu uitati ca Mediasul a facut 0-0 cu CFR Cluj, plus ca are un antrenor foarte bun. Parvulescu este un jucator bun, numai ca a resimtit intalnirea cu Steaua. Nu am avut prea multi spectatori, aveam nevoie de ceva care sa creeze liniste. Nu cred ca am facut cel mai bun joc din retur, in prima repriza am avut doar cateva ocazii, dar in a doua ne-am revenit", a spus Valeriu Argaseala la Telesport.