La Dinamo canta din nou N&D! Gaziantepspor 2-2 Dinamo (Niculae '47, Danciulescu '57)

Dinamo Gaziantepspor Superliga
Data publicarii: Sambata 04 Septembrie 2010, 22:56
Data actualizarii: Sambata 04 Septembrie 2010, 23:05

Dinamo a terminat la egalitate amicalul cu turcii de la Gaziantepspor

Dinamo a terminat la egalitate, 2-2, meciul amical cu Gaziantepspor (Turcia), disputat in aceasta seara pe stadionul "Kamil Ocak" din Gaziantep. Condusi cu 1-0 la pauza, elevii lui Ioan Andone au marcat in repriza a doua prin atacantii Marius Niculae (47) si Ionel Danciulescu (57), ambele goluri cu capul, din centrarile lui Andrei Cristea. Dinamo a trecut pe langa 3-1 la Gaziantep, insa mingea trimisa cu capul de acelasi Danciulescu, in minutul 64, a lovit bara! S-a terminat insa 2-2, Gaziantepspor marcand in minutul 81.

DINAMO: Curca - Rubio Fauria, Garat, Moti, Diabate - Adrian Cristea, Kone, N' Doye, Catalin Munteanu - Andrei Cristea, Niculae (cpt).

Au mai jucat: Balgradean - Danciulescu, Goian, Scarlatache, Paun

Sursa: fcdinamo.ro