Farul - Gloria Bistrita, zero barat

Data publicarii: Duminica 06 Mai 2007, 20:25
Data actualizarii: Duminica 06 Mai 2007, 20:25
LIGA I ETAPA XXX
Farul si Gloria au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de la Constanta, care s-a disputat in prezenta a mai putin de 1000 de spectatori.
Astfel, Gloria ramane pe locul 6, cu 48 de puncte, la 1 punct de Poli Timisoara, in timp ce constantenii, cu 33, sunt la 7 puncte de retrogradare.

Tot astazi, Ceahlaul a reusit sa o invinga pe FC Vaslui, scor 3-2, dupa ce a fost condusa pana in minutul 74, cu 1-0.
Pentru Ceahlaul au marcat Vrajitoarea (74) si Enache de doua ori (76, 78), iar pentru Vaslui au marcat Gheorghiu (2) si Temwanjera (87).

Dupa ultimul meci al etapei XXX, FC National - UTA, bancarii isi continua marsul catre liga secunda.
Dupa ce a preluat conducerea in minutul 57, prin Martins, Nationalul s-a predat, iar Uta a reusit sa castige la Bucuresti, scor 2-1, prin reusitele lui Hidisan (73) si Edson (85).