Egal cu SCANDAL! Rapid 1-1 Ajax! Contre dure intre Lazar si Sumudica!

Rapid Ajax Amsterdam Superliga
Data publicarii: Sambata 10 Iulie 2010, 21:25
Data actualizarii: Sambata 10 Iulie 2010, 22:06

Rapid a terminat la egalitate, insa cu scandal amicalul cu Ajax, scor 1-1! Lazar si Sumudica s-au certat iar jucatorul a fost inlocuit dupa 15 minute!

Rapidistii au fost condusi, insa au reusit sa revina! Dupa o prima repriza mai slaba a oamenilor lui Sumudica, De Jong a deschis scorul in minutul 73. Sburlea a egalat 7 minute mai tarziu.

Lazar s-a contrat dur in timpul meciului cu Sumudica si a fost schimbat dupa numai 15 minute! "Taci, ma, lasa-ma sa joc" a fost replica dura a jucatorului dupa ce Sumudica i-a reprosat o greseala de plasament.

Pe final de meci Rui Duarte si Lindgren au fost eliminati pentru ca s-au lovit reciproc in urma unei faze in care rapidistul a fost faultat.

Echipe de start:

Rapid: Bornescu, Duarte, Antonio, Constantin, Ezequias, Grigorie, Grigore, Herea, Bozovici, Spadacio, Cesinha.

Ajax: Vermeer , Blind, Alderweireld, Vertonghen, Anita , Lindgren, Sarpong, Emanuelson, Sulejmani, S. De Jong, Ozbiliz