Denis Alibec, răspuns savuros când e fost întrebat de echipa națională: „Sunt cam secretoși!”

Denis Alibec Echipa Nationala Farul Constanta Superliga Denis Alibec
Data publicarii: Vineri 16 Septembrie 2022, 23:13
Data actualizarii: Vineri 16 Septembrie 2022, 23:13

Denis Alibec a fost omul meciului împotriva Petrolului Ploiești, cu două goluri și o pasă decisivă.

Farul Constanța a câștigat pe terenul Petrolului Ploiești, 3-1, la capătul unui meci în care Denis Alibec (31 ani) a marcat două goluri și a oferit o pasă decisivă, la reușita lui Enes Sali (16 ani), din minutele de prelungiri.

Denis Alibec vrea cât mai mulți jucători de la Farul Constanța convocați la echipa națională

Forma excelentă a atacantului coincide cu ultimele două meciuri pe care echipa națională le are de disputat în Liga Națiunilor, cu Finlanda și Bosnia, de pe 23 și 26 septembrie, de la 21:45, LIVE TEXT pe www.sport.ro. Întrebat dacă crede că Edward Iordănescu (44 ani) îl va convoca, Denis Alibec a oferit un răspuns savuros.

„Sper să fiu acolo, cu siguranță voi da totul pe teren. Nu am avut nicio discuție cu ei, sunt cam secretoși (n.r. cei din staff-ul echipei naționale). Să sperăm că vom fi la națională, chiar merităm, toată echipă”, a declarat Denis Alibec la finalul meciului.

În urma acestui rezultat, Farul se menține pe locul 1 în Superligă, cu 24 de puncte după 11 meciuri. În timp ce Petrolul Ploiești ocupă locul 4, cu 17 puncte.

În următoarea partidă, „lupii galbeni” se vor duela cu CFR Cluj, în Gruia, contând pentru etapa a 12-a din campionat. De cealaltă parte, echipa antrenată de Gheorghe Hagi va primi vizita UTA-ei Arad pe teren propriu.