Cum arata apocalipsa pentru Astra, daca tensiunile din vestiar nu se risipesc: 14 jucatori, dar si Sumudica, pot pleca la vara

Data publicarii: Joi 13 Aprilie 2017, 19:44
Data actualizarii: Joi 13 Aprilie 2017, 20:25

Fara victorie in Play Off, Astra are parte de noi probleme. Vestiarul campioane en-titre a fost zguduit de o serie de acuzatii grave. Potrivit Gazeta Sporturilor, mai multi jucatori au refuzat sa se antreneze in ultimele zile, dupa ce Dani Coman a intrat in vestiar la pauza meciului cu FCSB.

Astra nu are parte de liniste. Daca relatiile dintre Marius Sumudica si patronul Niculae par sa se fi detensionat in ultima vreme, dupa ce la un moment dat ajunsesera la un "maxim istoric", acum jucatorii sunt cei nemultumiti.

Potrivit Gazeta Sporturilor, mai multi jucatori ai formatiei giurgiuvene au devenit nemultumiti, boicotand chiar cateva antrenamente, dupa ce s-a "dat loviti", in urma unei interventii a presedintelui Dani Coman in pauza meciului cu FCSB, pierdut cu 0-3. Coman l-ar fi acuzat la respectivul meci pe Geraldo ca a provocat intentionat un penalty.

Astfel, noteaza sursa citata, Budescu, Junior Morais, Teixeira si alti jucatori aflati la final de contract ar fi decis sa nu se mai pregateasca, aratandu-si astfel solidaritatea cu fundasul de 36 de ani, care a fost si scos din lot la meciul cu Dinamo.

Pentru Astra, o astfel de ruptura in vestiar poate reprezenta o lovitura extrem de grea. Formatia giurgiuveana risca sa piarda la vara nu mai putin de 14 fotbalisti, dar si pe antrenorul Marius Sumudica, cel care a mai avertizat ca va pleca daca lotul se va subtia.