Vezi meciurile "dubioase" conduse de Corpodean! "Dinamo" se repeta obsesiv :)

Sorin Corpodean Superliga
Data publicarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 19:00
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 19:43

Dinamo a pierdut 3 "jucatori" importanti in doar doua zile - portarul Lobont s-a accidentat si va fi indisponibil 6 luni, iar Savaniu si Corpodean au fost retinuti de politie.

Daca ne uitam la meciurile "dubioase" conduse la centru de Sorin Corpodean putem face o observatie simpla - Dinamo se repeta obsesiv.

1. 18 noiembrie 2002: FC Brasov 1-0 Rapid / Giulestenii au parasit terenul in minutul 94 dupa ce Corpodean le-a refuzat un penalty clar.

2. 23 martie 2002: Ceahlaul - Sportul / Corpodean a inventat in prelungiri un penalty pentru Ceahlaul.

3. 13 aprilie 2002: Sportul 1-0 Dinamo / Corpodean i-a facut cadou un penalty lui Dinamo, ratat de Giani Kirita.

4. 26 octombrie 2002: Astra Ploiesti 3-2 FC National / FC National a avut 3 penalty-uri neacordate.

5. 16 ianuarie 2003: Corpodean este retrogrdat din "First Class" de UEFA.

6. 10 octombire 2003: FC Brasov 3-4 Dinamo / Nu l-a eliminat pe Alexa, l-a eliminat in schimb pe Lacatus, antrenorul de atunci al brasovenilor.

7. 11 noiembrie 2003: Paszkany a fost declarat persona non-grata de FRF pentru ca l-a acuzat dur pe Corpodean, dupa un meci cu ACU Arad.

8. 28 martie 2004
: Dinamo 2-1 Steaua / Stelistii au acuzat golul doi al dinamovistilor venit dupa o lovitura libera executata de Fl Petre, inainte de fluierul arbitrului.

9. 25 aprilie 2004: Farul 1-2 Dinamo / Dinamo castiga in min. 93 dupa un penalty acordat de Corpodean.

10. 22 mai 2004: Poli Timisoara 1-2 Dinamo / Golul 2 al dinamovistilor a fost marcat din off-side, iar Timisoarei i-a fost refuzat un penalty.

11. 3 noiembrie 2004: Poli Iasi 1-2 Dinamo / Corpodean a refuzat un penalty moldovenilor.

12. 17 august 2005: Ion Craciunescu l-a trimis in Divizia B pe Corpodean.

13. 2 octombrie 2005: Gloria Bistrita 1-2 Dinamo / Corpodean a refuzat gazdelor doua lovituri de pedeapsa la 0-0.

14. 7 iunie 2006: Corpodean este "recuzat" de Poli Timisoara la meciul cu Dinamo, FRF refuza cererea.

Vezi si: DNA in casa ta: Corpodean, Lica si Savaniu, retinuti 24 ore! Sandu: "Sper sa arate ca sunt nevinovati!"