Coman, OUT cu Serbia? Secundul lui Razvan Lucescu: "Speram ca nu va lipsi mult!"

FC Brasov Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Martie 2009, 21:25
Data actualizarii: Sambata 21 Martie 2009, 22:11

PANDURII 0-0 BRASOV! Dani Coman s-a accidentat la Pandurii si e in pericol pentru meciul cu Serbia! Revenit in atentia lui Piturca dupa meciurile excelente de pana acum, Dani Coman s-a reaccidentat la genunchi! Vezi ce spune secundul lui Razvan Lucescu:

"Coman a avut o contuzie puternica la genunchi, dar nu e foarte grav. Speram ca nu va lipsi mult timp de pe teren, nu stim acum, asa ca nu ne putem pronunta", a afirmat Isaila la conferinta de presa.

"A fost un joc spectaculos cu faze de poarta de ambele parti. Putea castiga oricare acest meci. A fost un rezultat de egalitate care multumeste sau nemultumeste ambele tabere. Noi am venit aici sa castigam, pentru a ne apropia de locurile de Cupa UEFA, dar am dat peste un adversar bine pregatit", a mai spus Isaila, care a fost prezent la conferinta in locul lui Razvan Lucescu -suspendat o etapa.

"A fost un un meci in nota celui cu Timisoara, dominat de noi dar terminat cu un rezultat injust. Am ratat mult dar ce sa facem. Au fost si ratari dar si altceva, pentru ca nu e ratare sutul in bara al lui Cardoso. Dar nu ma mai iau de nimeni ca am eu problemele mele cu acuzatiile astea. Fiecare cu sansa lui, asa e in fotbal. Tudor nu ne-a mai dat penalti, o fi zis ca iar bagam alt jucator in gura presei sau in gura mea si atunci nu ne-a mai dat penalti. Baiat valabil Tudor nu s-a vazut ca nu a mai vrut sa ne lase sa jucam. A vrut el sa se termine 0-0 sa nu se supere lumea. Pai cinci minute a stat numai salvarea pe teren, minim cinci minute plus schimbarile. Am jucat ca pe vremea mea cand la 90 de minute fix se oprea meciul. Parerea mea fata de Tudor se stie, e numarul unu, e arbitrul cel mai bun si cand o face nu o face intentionat ci din incapatanarea si figurile lui", a spus Cartu.

Sorin Cartu considera ca Pandurii a avut o evolutie buna. "Am luat macar un punct acum si am facut primul punct oficial in acest retur. Am jucat bine, a fost un meci pe care l-am dominat fata de o echipa care e laudata ca e disciplinata tactic. Daca as juca eu ca ei ce comentarii ar fi pe aici si pe la menestreii altora, dar asta e. Sunt multumit de atitudinea jucatorilor din teren la acest meci. Este nedrept ce ni s-a intamplat in seara aceasta dar asta este. Finalizarea nu se face cu semiactivitate, se face cu agresivitate din partea adversarului si nu poti da unde vrei. Au facut si altii finalizari dar la altii le intra mingea in poarta insa la noi nu vrea. E un punct totusi si e un plus, insa dupa joc am pierdut doua puncte. Am mers in gol multe etape, dar la cate etape nu am castigat e bun si acest punct", a adaugat Cartu.