Hermannstadt 3-2 FC Voluntari | Prima victorie dupa 7 meciuri pentru Sibiu! NEBUNIE in final: toti jucatorii au SARIT pe Albes dupa golul din minutul 89

Liga 1 Superliga
Live Blog
LIGA 1
Data publicarii: Duminica 13 Decembrie 2020, 15:56
Data actualizarii: Duminica 13 Decembrie 2020, 20:14

Urmarim si comentam impreuna toate duelurile din Liga 1 pe www.sport.ro si Facebook.com/sport.ro.

18:15 13 Dec
Hermannstadt 3-2 Voluntari

Min 90+3: Final de meci! S-a terminat! Hermannstadt castiga dupa 3 luni in Liga 1!

Min 89: GOOOL HERMANNSTADT! A marcat Dalbea de la 11 metri!

Min 88: Penalty Hermannstadt! Catalin Popa da 11 metri pentru un fault facut de Armas!

Min 61: GOOOL HERMANNSTADT! Mayoral se intoarce in careu de langa un adversar, la 15 metri, si trage la poarta, superb, direct la vinclul opus, pentru 2-2!

Min 45+1: Pauza la Medias. Voluntari conduce la finalul unei reprize cu multe evenimente pe final.

Min 41: GOOOL VOLUNTARI! Popa lasa pentru Mailat, jucatorul imprumutat de la CFR dezeclilibreaza un adversar si marcheaza pe langa Pop.

Min 39: GOOOL VOLUNTARI! Marcheaza Adi Popa, cu o executie frumoasa de la marginea careului!

Min. 4: GOOOL HERMANNSTADT! Sintean inscrie cu poarta goala din 6 metri dupa o pasa foarte buna a lui Joao Santos

Min. 1: A inceput meciul

Echipele trimise in teren de cei doi antrenori

FC Hermannstadt: Pop- Voda, Scarlatache, Stoica, Oprut-Mustivar, Dalbea, Addae-Sintean, Oliveira, Mayoral
Rezerve: Agarbiceanu, Alhassan, Florica, Ster
Antrenor: Ruben Albes

FC Voluntari: Lavin- Vlad, Armas, Achim, Costin-Gheorghe, de Lucas, Gradinaru- Veiga Lopes, Mailat, Popa
Rezerve: Balaur, Bortoneanu, Cotolan, Jefte, Kocic, Puel, Anderson, Stoica, Ricardinho
Antrenor: Mihai Teja

11:07 13 Dec
Clinceni 1-0 FC Arges

Fluier FINAL: Clinceni ia toate cele trei puncte gratie golului din ultimele minute ale meciului!

min 88: GOOOOOOL Academica! Echipa lui Ilie Poenaru da lovitura pe finalul partidei prin Andronic!

min 79: Cartonas rosu! Gabi Matei primeste cel de-al doilea galben dupa o intrare imprudenta, iar Arges va prinde finalul meciului in 10 oameni! Gazdele vor executa o lovitura libera de la marginea careului.

min 45: Pauza! Clinceni si Arges sunt la egalitate, 0-0.

min 1: Partida a inceput!

Echipele de start:

Clinceni: Valceanu - Pashov, Patriche, Gardos, Dobrescu - Cebotaru, Dumitriu - Cordea, Rusescu, Tanase - Morar
Antrenor: Ilie Poenaru

FC Arges: Greab - Matei, Leca, Deslandes, Musat - Colli - Draghici, Serban, Maes, Mirica - Malele
Antrenor: Augustin Eduard
19:35 12 Dec

Chindia 1-1 Viitorul

Fluier FINAL: Chindia 1-1 Viitorul! Gazdele au ratat victoria in ultimele minute ale partidei.

min 88: Ratare uriasa ale celor de la Chindia! Martac trimite in bara cu poarta goala! Echipa lui Sandoi iroseste o sansa uriasa de a trece in avantaj.

min 63: Gooooool Chindia! Daniel Florea inscrie din interiorul careului, iar formatia lui Emil Sandoi forteaza victoria!

min 36: Cartonas rosu! Interventie neinspirata a lui Cojocaru! Portarul Viitorului i-a facut un "placaj" atacantului Chindiei care se indrepta sa suteze catre poarta goala. Viitorul ramane in 10!

min 14: GOOOOL Viitorul! Gabi Iancu deschide scorul pentru echipa lui Rednic! Sutul deviat din interiorul careului il lasa fara replica pe Aioani!

Minutul 1: Partida a inceput!

Echipe de start:

17:09 12 Dec

Gaz Metan 0-3 Sepsi

Fluier FINAL: Sepsi se impune pe terenul Gazului cu scorul de 3-0 si trece pe locul al patrulea in Liga 1.

Minutul 82: GOOOOOOOOL Sepsi! Aganovic marcheaza pentru 3-0 cu un sut superb din afara careului!

Minutul 45: GOOOOOL Claudiu Petrila! Fotbalistul trimite superb din lovitura libera si dubleaza avantajul pe tabela.

Minutul 27: GOOOOOOL Gabriel Vasvari! Mijlocasul marcheaza un EUROGOL din lovitura libera! Sepsi conduce cu 1-0 pe terenul Gazului!

Minutul 1:
Partida a inceput!

16:36 12 Dec
Gaz Metan - Sepsi, LIVE TEXT, de la 17:00

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Yuri, Velisar - Alceus, Junior - Costea, Deaconu, Ze Manuel - Dumitru
Antrenor: Jorge Costa

Sepsi: Nuczuly - Stefan, Mitrea, Bouhenna, Dimitrov - Golofca, Fofana, Vasvari - Petrila, Mitrea - Bajrovic
Antrenor: Leo Grozavu
09:59 12 Dec

14:00 S-a stabilit ca meciul sa fie reprogramat pentru ziua de duminica, 13 decembrie, de la ora 11:30. Partida va fi transmisa LIVE TEXT pe www.sport.ro.

13:30 Arbitrul Chivulete a decis ca acest meci sa nu se dispute din cauza terenului impracticabil! Urmeaza ca Liga Profesionista de Fotbal sa comunice o data la care partida sa fie reprogramata.

12:30 Partida Clinceni - FC Arges a fost amanata cu o ora. Terenul este plin de balti si organizatorii fac eforturi in continuare sa scoata apa de pe teren. Arbitrul Chivulete a decis ca in aceste conditii partida nu se poate disputa si, pentru moment, a fost amanata cu o ora.

Sursa FOTO: Digi Sport

FC Arges: Greab - Matei, Leca, Deslandes, Musat - Colli - Mirica, Maes, Serba, Draghici - Malele

Primul duel al zilei in Liga 1 are loc de la ora 12:30 si le va avea fata in fata pe Academica Clinceni si FC Arges.

Trupa lui Ilie Poenaru are parte de un parcurs exceptional in campionat si are 4 victorii si un egal in ultimele 5 jocuri. Cu o victorie, Clinceni poate veni la un singur punct in spatele lui CFR Cluj, care ocupa pozitia a treia in Liga 1, cu 24 de puncte.

De partea cealalta, FC Arges este codasa clasamentului, cu doar 9 puncte dupa primele 12 etape.

Pitestenii au doua infrangeri si un egal in ultimele trei etape, in runda precedenta fiind invinsi de Dinamo, scor 0-1 pe teren propriu.

Echipele probabile:

Clinceni: Valceanu - Pasov, Jutrici, Bilali, Parvulescu - Cebotaru, Cascini -  Codrea, Ciunciukov, Petrescu - Morar

FC Arges: Micle - Matei, Leca, Deslandes, Musat - Draghici, Marici, Prepelita, Grecu - Colli - Malele