Basarab Panduru, ferm după CFR Cluj - Rapid 0-1: "Nicio șansă!"

Basarab Panduru CFR Cluj Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 10 Februarie 2024, 23:33
Data actualizarii: Sambata 10 Februarie 2024, 23:32
Rapid a învins CFR Cluj, scor 1-0, iar giuleștenii devin principala următoritoare a liderului FCSB.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Damjan Djokovic, în minutul 9, după un șut deviat al mijlocașului croat de la Rapid. A fost primul eșec al lui CFR Cluj acasă și prima înfrângere suferită de Adrian Mutu după sosirea în Gruia.

Basarab Panduru: "Rapid nu i-a dat nicio șansă CFR-ului"

După meci, Basarab Panduru a avut cuvinte de laudă la adresa celor de la Rapid. Fostul internațional a lăudat jocul defensiv al giuleștenilor, care nu le-au permis gazdelor să se apropie de poarta lui Aioani.

"Rapid a fost echipa care a arătat fotbal, a arătat bine, a stat bine în teren, a gestionat bine repriza a doua, nicio șansă nu i-a dat CFR-ului.

Te gândeai că CFR va încerca să vină peste în repriza secundă și să egaleze, dar n-au avut ocazii. Per ansamblu, mai bună Rapidul după părerea mea", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

Rapid, la 6 puncte în spatele lui FCSB

Rapid a câștigat derby-ul de podium cu CFR Cluj și s-a apropiat la 6 puncte de liderul FCSB.

Vicecampioana are un meci mai puțin disputat însă, pentru că urmează să joace duminică, acasă cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

FCSB are momentan 51 de puncte, Rapid a ajuns la 45 de puncte, iar podiumul este completat de perdanta serii, CFR Cluj, rămasă cu 42 de puncte.