Timisoara 0-3 Dinamo (Brezinski, Danciulescu, Andrei Cristea)

Dinamo LIVE Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Sambata 08 Noiembrie 2008, 20:12
Data actualizarii: Sambata 08 Noiembrie 2008, 22:27

Uhrin pierde primul derby, fie ca e vorba de Steaua, Dinamo, Rapid sau CFR. Timisoara trebuie sa ma astepte, dupa 11 ani si jumatate de seceta.

Noi suntem liderii, spuneau banatenii inaintea meciului. Ora exacta se da la Bucuresti, a replicat Turcu. Dinamo castiga fara drept de apel, revine pe primul loc si arata cine este LIDERUL!

Vezi desfasurarea meciului:
90+4'Final meci Dinamo se impune fara probleme la Timisoara si este noul lider al campionatului.
90+1'Cartonas rosu Ropotan este eliminat.
90+1'Schimbare Intra Diakite, iese Danciulescu.
86'Cartonas rosu Bostina este eliminat.
86'Cartonas galben Bostina primeste al doilea galben si este eliminat.
82'Schimbare Arman Karamian intra in locul lui Magera.
82'Schimbare Mitea intra in locul lui Torje.
80'Ocazie imensa a gazdelor. Brezinsky este blocat in ultima clipa de Lobont.
77'Ropotan face o cursa de 60 de metri, dar este deposedat in cele din urma de Karamian.
75'Contraatac al celor de la Dinamo, dar pasa lui Danciulescu il gaseste pe Andrei Cristea in pozitie de offside.
69'Gol Cristea marcheaza cel de-al treilea gol al liderului. Timisoara e la pamant.
66'Cartonas galben Ropotan primeste cartonasul galben.
66'Schimbare Andrei Cristea intra in locul lui Miranda.
64'Cristea suteaza de la 20 de metri, dar Pantilimon respinge in lateral.
60'Ocazie mare a gazdelor. Busur trage din interiorul careului pe langa poarta lui Lobont.
59'Cartonas galben Alexa primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Torje.
58'Schimbare Goga intra in locul lui Stancu.
57'Schimbare Parks intra in locul lui Borbely.
53'Milhazes primeste cartonasul galben.
53'Gol, Dinamo! Danciulescu preia in interiorul careului si il executa pe Pantilimon.
51'Karamian pierde o minge in propria jumatate de teren, Miranda profita, centreaza depe partea dreapta, dar Cisovsky respinge in corner.
48'Un prim sut spre poarta lui Lobont. Alexa trage din prima de la marginea careului, dar mingea trece peste poarta oaspetilor.
46'A inceput cea de a doua repriza.

45' Ocazie a Timişoarei. Karamian bate un corner la colţul scurt, Bucur preia, sutează la colţul scurt, dar Lobonţ respinge în corner.
42' Dinamo îşi crează o nouă ocazie la poarta lui Pantilimon. Torje trage din interiorul careului, dar Pantilimon reţine balonul.
41' Corner pentru Timişoara. Karamian execută, Lobonţ boxează, iar Torje degajează indepărtând pericolul.
35' Stancu centrează de pe partea dreaptă, dar Magera reia slab cu capul.
29' Miranda rateaza incredibil! A trimis mingea in Pantilimon cu capul din cativa metri de poarta.
27' Cristea şutează defectuos din interiorul careului timişorean.
26' Cartonas galben Torje primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Milhazes.
25' Ocazie imensă a Timişoarei. Mingea ajunge dintr-un ricoşeu la Artiom Karamian, dar şutul armenului trece de puţin pe lângă poarta lui Lobonţ.
23' Torje şutează de la marginea careului, dar mingea este deviată în corner de un fundaş al bănăţenilor.
22' Cartonas galben Magera primeşte cartonaşul galben după un atac întârziat la Izvoranu.
20' Milhazes şutează mult peste poarta lui Lobonţ. Dusan Uhrin este nemulţumit.
18' Lovitura liberă executată de Adrian Cristea este respinsă de Dan Alexa.
18' Cartonas galben Cisovsky îl faultează dur pe Dănciulescu, iar Ovidiu Haţegan îi arată cartonaş galben.
17' Tamas il faulteaza pe Magera la centrul terenului. Fundasul dinamovist scapa de cartonas galben.
16' Ocazie imensa a timisorenilor. Karamian centreaza de pe partea stanga, iar Gigel Bucur reia din sase metri pe langa poarta lui Lobont.
14' Greseala a apararii dinamoviste, dar Karamian nu profita. Fundasii dinamovisti reusesc sa respinga.
Min 12: GOL DINAMO! Brezinsky isi da autogol, dupa o centrare a lui Bostina. Jucatorul Timisoarei a deviat mingea cu capul pe spate in proprie poarta.
9' Prima ocazie a gazdelor. Karamian suteaza de la marginea careului, insa mingea trece peste poarta lui Lobont.
8' Actiune de atac a dinamovistilor, dar Badoi respinge in out centrarea lui Gabi Bostina.
7' Borbely combina cu Artiom Karamian, dar centrarea armeanului este imprecisa.
6' Timisoara isi arata coltii. Cisovsky il lanseaza pe Gigel Bucur, insa Blay intervine si il deposedeaza pe atacantul gazdelor.
5' Magera il lanseaza pe Gigel Bucur, dar golgheterul Timisoarei greseste preluarea.
3' Blay il faulteaza de Karamian, iar Ovidiu Hategan fluiera. Meciul se desfasoara mai mult la mijlocul terenului, niciuna dintre cele doua echipe nu risca.
1' O prima actiune de atac a oaspetilor, insa Miranda faulteaza in atac.

Echipele de start:
Timisoara
: Costel Pantilimon, Valentin Badoi, Cisovsky, Milos Brezinsky, Carlos Milhazes, Stelian Stancu, Dan Alexa, Balasz Borbely, Artiom Karamyan, Lukas Magera, Gigel Bucur.
Dinamo: Bogdan Lobont, George Blay, Gabriel Tamas, Lucian Goian, Silviu Izvoranu, Gabriel Torje, Adrian Ropotan, Gabriel Bostina, Adrian Cristea, Ionel Danciulescu, Osvaldo Miranda.

Pentru rezultate LIVE, clasamente, statistici si cote intra pe sport.ro/livescores