Victorie dramatică pentru Rapid în grupele Champions League! Au trecut de Zaglebie după un final tensionat

Rapid București - Zaglebie Liga Campionilor Handbal
Data publicarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 20:38
Data actualizarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 20:39

Rapid București și Zaglebie s-au confruntat în meciul al doilea din grupele Champions League.

Rapid București - Zaglebie 26-25

Minutul 60 - Final de meci! Rapid București obține o victorie dramatică, în ultimele secunde ale meciului, scor 26-25.

Minutul 46 - Rapid restabilește egalitatea la jumătatea reprizei secunde (21-21).

Minutul 30 - La pauză, Zaglebie intră în avantaj de trei goluri, rapidistele nereușind să se aproprie pe tabela de marcaj (12-15)

Minutul 20 - Diferența de două goluri în favoarea celor de la Zaglebie se menține și după primele 20 de minute de joc (10-12).

Minutul 10 - Rapid București este condusă la o diferență de două goluri, portarul adversarelor având mai multe parade decisive (3-5)

A început partida!

Rapid vine după o înfrângere cu CSM București în Liga Națională de handbal feminin (21-25). Zaglebie, în schimb, vine după înfrângerea categorică din Champions League, 18-36, cu Ljubljana.

Rapid București - Zaglebie, de la ora 19:00 | Giuleștencele, fără victorie încă în Liga Campionilor la handbal feminin

În Grupa B a Ligii Campionilor, Rapid se situează pe locul cinci, în timp ce Zaglebie pe locul opt. Ambele au zero punce, dar giuleștencele dețin un golaveraj ceva mai bun.

În prima etapă, Rapid a pierdut cu Esbjerg pe teren advers cu 28-30, în timp ce Zaglebie a fost zdrobită de Ljubljana, 18-36.

În campionatul României, Rapid se află pe locul opt cu doar trei puncte. După trei etape disputate, giuleștencele au înregistrat o singură victorie și două rezultate negative. Niciun egal.