Data publicarii: Luni 21 Mai 2007, 20:37
Data actualizarii: Luni 21 Mai 2007, 20:37
CARMEN AMARIEI A CASTIGAT CUPA CAMPIONILOR CU SLAGELSE
Familia Amariei din Cluj a trait aseara 2 ore incredibile, in direct la SPORT.RO.
Fetele lor, Carmen si Anca, au jucat finale europene la handbal si erau mari favorite sa castige cupele. Clujul Ancai a trait o drama si a ratat cupa in ultimele 10 secunde. Sora mai mare a razbunat-o insa si a cucerit Liga Campionilor.

Carmen Amariei a fost in prim plan, dupa ce in urma cu o saptamana a fost arestata de rusi fara motiv si aseara le-a aratat ce inseamna razbunare: a fost cea mai buna jucatoare a finalei Slaglese - Lada Togliatti, a dat 8 goluri si a luat Cupa Campionilor.

In Serbia la Nis, Anca Amariei de la Jolidon Cluj a vazut ce inseamna o ratare cu majuscule. Jolidon nu si-a putut apara cele 9 goluri avans si a pierdut cupa Challenge in ultimele 10 secunde pentru ca a dat mai putine goluri in depladsare.