Mutu, criticat: "Romanul a fost confuz, in contratimp, nervos!"

Adrian Mutu Champions League Fiorentina Grupe
Data publicarii: Miercuri 26 Noiembrie 2008, 11:02
Data actualizarii: Miercuri 26 Noiembrie 2008, 11:12

Presa din Italia il critica pe Adi Mutu, dupa ce atacantul roman a facut un meci slab pe teren propriu in fata lui Lyon, care a castigat cu 2-1.

"Mutu nu a fost in seara sa de gratie, dar a incercat si a dat tot ce a putut. De asemenea, a avut si un ghinion teribil: a lovit bara in prima repriza dintr-o pozitie din care de obicei nu rateaza", a precizat violanews.it, care i-a acordat jucatorului roman nota 6.

FiorentinaNews.it a mentionat ca a fost evident ca internationalul roman nu a facut una dintre cele mai bune partide, cu toate acestea a reusit sa trimita o data balonul in bara: "Evolutie stranie pentru «Il Fenomeno». Nu a stralucit ca la partida impotriva echiepi Udinese, dar chiar daca aceasta nu a fost seara sa a lovit o data bara si a trecut pe langa egalare in repriza a doua. Totusi cu siguranta nu a fost cel mai bun Mutu".
Site-ul italian i-a acordat fotbalistului roman nota 5.5, considerandu-l unul dintre cei mai slabi jucatori al Fiorentinei din acest meci, alaturi de Jovetic (5), Zauri (5,5), Vargas (5,5) si Dainelli (5,5).

"Confuz, in contratimp, nervos", asa a caracterizat Eurosport.it prestatia atacantului la partida de la Florenta, acordandu-i nota 5.

De asemenea, violaplanet.it considera ca desi jocul lui Mutu a fost slab cu Lyon, s-a vazut si in aceasta partida clasa atacantului roman: "Mutu nu a facut un meci stralucit, dar de fiecare data cand s-a aflat la balon nu a fost niciodata banal".