Jula ELIMINAT in dezastrul lui Cottbus in fata lui Kaiserslautern!

Data publicarii: Duminica 14 Martie 2010, 18:52
Data actualizarii: Duminica 14 Martie 2010, 18:53

Emil Jula a fost eliminat in minutul 75 al meciului pierdut de Energie Cottbus pe terenul lui Kaiserslautern, scor 1-4 (0-3), in cadrul etapei a XXVI-a a ligii secunde germane.

Golurile gazdelor au fost marcate de Rodnei '3, Sam '24 (penalti), '39 si Jendrisek '61, iar pentru oaspeti a punctat Kruska '69 (penalti).

La oaspeti, capitanul echipei, Ovidiu Burca, a jucat tot meciul, atacantul Emil Jula, titular, a primit doua cartonase galbene, fiind eliminat in minutul 75, iar Sergiu Radu a fost rezerva.

Tot duminica, in aceeasi etapa, s-au mai jucat partidele FC Sankt-Pauli Hamburg - Rot Weiss Oberhausen 5-3 si SC Paderborn 07 - Hansa Rostock 2-2.

Ultimul meci al rundei, intre formatiile la care evolueaza Mihai Tararache (MSV Duisburg) si Florin Lovin (TSV München 1860), se va disputa luni.