VIDEO Ce a făcut Messi la finalul partidei cu Olympique Lyon. Fanii l-au taxat pentru gestul său

PSG Lionel Messi Franta
Data publicarii: Luni 20 Septembrie 2021, 11:18
Data actualizarii: Luni 20 Septembrie 2021, 11:23

PSG s-a impus cu 2-1 cu Olympique Lyon și este neînvinsă în Ligue 1, după șase etape.

Meciul din campionatul intern a reprezentat și debutul lui Lionel Messi pe Parc des Princes, însă evoluția argentinianului a fost destul de ștearsă, fiind schimbat de Mauricio Pochettino în ultimul sfert de oră al meciului.

Messi nu a fost încântat de această decizie, iar atunci când a ieșit de pe teren nu a dat mâna cu tehnicianul argentinian.

După fluierul final, jucătorii de la PSG s-au îndreptat spre galerie pentru a sărbători victoria, însă Lionel Messi nu s-a alăturat acestora.

Cum a explicat Pochettino decizia de a-l schimba pe Messi

Mauricio Pochettino a oferit primele declarații după ce PSG a câștigat dramatic în fața celor de la Lyon, scor 2-1, cu un gol marcat de Mauro Icardi în prelungirile partidei.

”Sunt aici ca să iau decizii”, a fost răspunsul scurt și tăios al lui Pochettino, legat de acest episod.

"Uneori, deciziile au urmări pozitive, uneori nu. Sunt aici ca să iau decizii. Sunt fericit pentru performanța echipei în general. Mi-a plăcut rolul rolul pe care l-a avut Angel (n.r. - Di Maria)", a spus Pochettino, citat de L'Equipe.