Mare Borș! Viitorul Borș a câștigat titlul de campioană cu un gol marcat în minutul 89, în ultima etapă și în derby

liga 4 Bihor Crisul Santandrei Emerich Zadori Viitorul Bors Fotbal intern
Data publicarii: Marti 14 Iunie 2022, 10:55
Data actualizarii: Marti 14 Iunie 2022, 10:57

Echipa a devenit în premieră câștigătoarea Ligii 4 Bihor și va reprezenta județul în barajul de promovare în Liga 3.

Campioana Ligii a IV-a Bihor s-a decis în week-end, în ultima etapă a play-off-ului: cu un punct avans înaintea duelului direct cu Crișul Sântandrei, Viitorul Borș a obținut remiza necesară pentru a termina sezonul 2021-2022 pe locul 1, informează site-ul oficial al Federației Române de Fotbal.

S-a terminat 1-1 după ce Paul Mihuța a deschis scorul în minutul 60 pentru Crișul și după ce Emerich Zadori, care la o zi după meci și-a aniversat cei 33 de ani, a reușit golul egalizator de titlu în minutul 89.

Viitorul Borș a ieșit campioană, dar a pierdut finala Cupei

Astfel, conform sursei citate, Viitorul Borș a câștigat în premieră Liga 4 Bihor și va reprezenta județul în barajul de promovare în Liga 3.

Cele două echipe s-au duelat anterior și în finala fazei județene a Cupei României, unde însă s-a impus Crișul Sântandrei cu 2-1.