FCSB nu se odihnește în pauza competițională! Vicecampioana României joacă un meci amical în următoarele zile

FCSB CSM Alexandria meci amical Fotbal intern
Data publicarii: Miercuri 06 Septembrie 2023, 22:57
Data actualizarii: Miercuri 06 Septembrie 2023, 23:06

Înaintea pauzei competiționale pentru acțiunea echipei naționale, FCSB se află în poziția de lider în clasamentul din Superligă.

În ultima etapă, vicecampioana României s-a impus la scor în fața celor de la Universitatea Craiova, 3-0, următoarea adversară fiind Farul Constanța. Partida va avea loc pe 17 septembrie, de la 21:45.

FCSB, amical cu CSM Alexandria

Echipa antrenată de Elias Charalambous profită de această perioada pentru a-și mai rula jucătorii care nu au fost convocați la echipele naționale, inclusiv pe noul venit, Cristi Ganea.

Sâmbătă, de la ora 11:00, la baza sportivă din Ghencea, FCSB va disputa un meci amical cu CSM Alexandria, formația din Liga 2, calificată în grupele Cupei României.

"Amical de lux cu FCSB

În pauza competițiilor interne, prilejuită de meciurile echipei naționale, CSM Alexandria va susține un amical cu una dintre cele mai puternice formații din România, FCSB.

Partida va avea loc sâmbătă, 9 septembrie, de la ora 11:00, la Baza Arcom din Berceni.

FCSB nu se va putea baza, logic, pe jucătorii selecționați la loturile naționale.

Hai CSM Alexandria!", a transmis CSM Alexandria, pe Facebook.