E mai bine la Steaua II? Surdu a jucat cu Steaua II impotriva lui Juventus

Data publicarii: Vineri 28 Martie 2008, 19:23
Data actualizarii: Vineri 28 Martie 2008, 19:23
STEAUA II 1-2 JUVENTUS BUCURESTI

Steaua II a pierdut, in ultimele minute, derby-ul din Liga a III-a, cu Juventus Bucuresti, scor 1-2, de pe teren propriu, partida care a contat pentru etapa a 24-a din Seria a 2-a. Desi pentru stelisti a evoluat si Romeo Surdu, de la echipa mare, elevii lui Leo Strizu si Gheorghe Gigel nu au reusit sa invinga liderul seriei si s-au indepartat de obiectivul principal de a promova in Liga a II-a. Golul egalizator al Stelei a fost reusit de Danut Chirita, care fusese introdus in a doua repriza, informeaza site-ul Stelei.

Ros-albastrii au evoluat in urmatoarea formula de joc: Cezar Lungu (cpt) - Bogdan Mustata, Alexandru Iacob, Ionut Mihai, Bogdan Roiu - Ionut Nicolae, Alexandru Lazar, Apostol Muzac, Romeo Surdu - Vlad Rusu, Funieru. Pe parcursul partidei au mai intrat pe teren Sorin Stratila, Alin Abuzatoaie, Danut Chirita, Lucian Trandafir.