VIDEO / Estudiantes a marcat cel mai RAPID gol din istoria Cupei Libertadores! Vezi ce s-a intamplat dupa aceea:

Data publicarii: Vineri 19 Februarie 2010, 14:11
Data actualizarii: Vineri 19 Februarie 2010, 14:32

Estudiantes a marcat cel mai rapid gol din Copa Libertadores, dar nu a fost cu noroc. Castigatoarea trofeului in 2009 a luat 4 goluri pana la final de la Alianza Lima, care si-a asigurat sefia in Grupa 3.

Jose Sosa a deschis scorul dupa numai 8 secunde, cel mai rapid gol din istoria competitiei, dupa o eroare in apararea peruana. Gazdele nu s-au intimidat insa si au inscris doua goluri pana la pauza prin Wilmer Aguirre.

Dupa pauza, Aguirre si-a completat hat-trickul si a dat si o pasa de gol pentru Jose Fernandez, care a inchis tabela la 4-1. Dupa cum se poate vedea in poza, Aguirre si Fernandez au impartasit si un moment de tandrete la ultimul gol.