Gol fabulos marcat de Eriksen: torpila in vinclu, de la peste 30 de metri! Tottenham a invins-o pe PSG, meci cu 6 goluri! VIDEO

PSG Christian Eriksen International Champions Cup Tottenham Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2017, 11:27
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2017, 11:47

Francezii au deschis scorul repede, insa Tottenham a revenit si a inchis tabela in favoarea lor.

In amicalul de la International Champions Cup dintre Tottenham si PSG, Cavani a marcat primul gol in minutul 6, insa fericirea nu a fost pentru mult timp de partea francezilor. Eriksen a marcat un gol fabulos 5 minute mai tarziu cu un sut de la mare distanta.

La pauza, fotbalistii au intrat la vestiare cu scorul de 2-2, fiecare echipa marcand inca o data. In cea de-a doua repriza, portarul german Trapp a primit rosu si PSG a continuat meciul in 10 oameni. Tottenham a profitat de avantaj si a mai inscris doua goluri pe final de partida, castigand cu scorul de 4-2.