VIDEO | Preliminariile Campionatului Mondial, runda a 5-a. Primim ajutor din partea Germaniei și Islandei

Campionatul Mondial preliminarii campionatul mondial Romania Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 05 Septembrie 2021, 23:59
Data actualizarii: Luni 06 Septembrie 2021, 00:43

Programul rundei a 5-a din preliminariile Campionatului Mondial.

UPDATE În primul meci al zilei din seria României, Grupa J, Islanda a remizat acasă cu Macedonia de Nord, scor 2-2.

Tricolorii au un motiv de bucurie după meciul dintre Islanda și Macedonia de Nord, scor 2-2. Nordicii au fost conduși cu 2-0 până în minutul 78, însă au izbutit să ia un punct! În doar șase minute, Islanda a restabilit egalitatea prin reușitele lui Bjarnason și Gudjohnsen.

---------------------------------------

Runda cu numărul cinci din preliminariile Campionatului Mondial continuă. Ieri, campioana mondială Franța s-a încurcat pe terenul Ucrainei, scor 1-1.

Astăzi, pe scenă iese campioana europeană Italia, care a remizat în runda precedentă cu Bulgaria, scor 1-1, pe teren propriu, la Florența. Acum, elevii lui Roberto Mancini se deplasează în Elveția.

În grupa României, Islanda va juca pe teren propriu cu Macedonia de Nord, iar Germania caută victoria care o poate duce pe primul loc în grupă, acasă, cu Armenia. ”Tricolorii” lui Mirel Rădoi vor să treacă fără emoții de examenul cu Liechtenstein.