Leverkusen - AS Roma Europa League Jose Mourinho Europa League
Data publicarii: Vineri 19 Mai 2023, 00:05
Data actualizarii: Vineri 19 Mai 2023, 00:06

Bayer Leverkusen - AS Roma a fost transmis exclusiv pe VOYO.

În minutul 46 al partide, imediat după fluierul de start al reprizei secunde, de către centralul Vinic, ultrașii lui Leverkusen au aruncat cu materiale pirotehnice, iar fumul s-a propagat rapid deasupra stadionului „BayArena”.

Nebunie la Leverkusen! Jose Mourinho i-a cerut arbitrului să oprească partida. Arde „BayArena”

Jose Mourinho, alături de staff-ul tehnic al Romei, au început să-i facă semne insistente arbitrului de la centru care, în cele din urmă, a oprit temporar partida, din cauza nebuniei de la peluza fanilor gazdelor.

Vinic a oprit meciul pentru doar două minute, timp în care fanii lui Leverkusen s-au oprit din a mai arunca cu materiale pirotehnice.

Leverkusen - AS Roma, înainte de meciul direct

AS Roma are avantaj moral asupra germanilor, după ce a învins-o pe Bayer Leverkusen cu scorul de 1-0, joi trecută, pe Stadio Olimpico în prima manşă a semifinalelor Europa League.

Golul echipei antrenate de Jose Mourinho a fost marcat de tânărul mijlocaş Edoardo Bove 63. Giallorossi au mai avut o ocazie bună, prin Ibanez, dar şi Bayer a ratat trei oportunităţi clare de gol, prin Andrich, Wirtz, în debutul partidei, şi prin Frimpong, pe final.