Europa League

CFR Cluj și-a aflat grupa din Conference League!

Urmărim și comentăm împreuna tragerea la sorți a grupelor UEFA Europa League și UEFA Conference League pe www.sport.ro și facebook.com/sport.ro.

SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 27 August 2021, 14:30
Data actualizarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 19:40

15.00 CFR Cluj și-a aflat grupa din Conference League! Campioana României se va întâlni cu  AZ Alkmaar, Jablonec și Randers, în grupa D.

14:56 Jablonec ajunge în grupa D, alături de CFR Cluj și AZ Alkmaar

14:53 CFR Cluj a fost extrasă din urnă. Va face parte din grupa D, alături de AZ Alkmaar.

14:50 PAOK, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a fost repartizată în grupa F, alături de FC Copenhagen.

14:30 A început tragerea la sorți a grupelor Conference League

Grupa A: Lask Linz, Maccabi Tel-Aviv, Alashkert, HJK Helsinki

Grupa B: Gent, Partizan, Flora, Anorthosis

Grupa C:  AS Roma, Zorya Luhansk, CSKA Sofia, Bofo/Glimt

Grupa D: AZ Alkmaar, CFR Cluj, Jablonec, Randers

Grupa E: Slavia Praga, Feyenoord, Union Berlin, Maccabi Haifa

Grupa F: Copenhagen, PAOK, Slovan Bratislava, Lincoln Red Imps

Grupa G: Tottenham, Rennes, Vitesse, Mura

Grupa H: Basel, Qarabag, Kairat, Omonia

 

Se știu grupele din Europa League

13:45 Tragerea la sorți a grupelor Europa League s-a terminat

Grupa A: Olympique Lyon (Franța), Rangers (Scoția), Sparta Praga (Cehia), Brondby (Danemarca)

Grupa B: AS Monaco (Franța), PSV Eindhoven (Olanda), Real Sociedad (Spania), Sturm Graz (Austria)

Grupa C: Napoli (Italia), Leicester City (Anglia), Spartak Moscova (Rusia), Legia Varșovia (Polonia)

Grupa D: Olympiacos (Grecia), Eintracht Frankfurt (Germania), Fenerbahce (Turcia), Antwerp (Belgia)

Grupa E: Lazio Roma (Italia), Lokomotiv Moscova (Rusia), Olympique Marseille (Franța), Galatasaray (Turcia)

Grupa F: Sporting Braga (Portugalia), Steaua Roșie Belgrad (Serbia), Ludogoreț Razgrad (Bulgaria), FC Midtjylland (Danemarca)

Grupa G: Bayer Leverkusen (Germania), Celtic (Scoția), Betis Sevilla (Spania), Ferencvaros (Ungaria)

Grupa H: Dinamo Zagreb (Croația), Genk (Belgia), West Ham United (Anglia), Rapid Viena (Austria)


13:00 A început tragerea la sorți a grupelor Europa Legue

10:00 După eliminarea din Europa League, campioana României va continua în grupele Conference League, acolo unde s-au calificat odată cu atingerea turului trei preliminar din Champions League.

CFR, care a jucat al 15-lea său meci oficial în acest sezon, în 45 de zile, îşi va afla vineri adversarele din grupele Europa Conference League, la tragerea la sorţi programată la Istanbul (14:30).

De asemenea, tot astăzi, de la ora 13:00, va avea loc și tragerea la sorți a grupelor UEFA Europa League. 32 de echipe au ajuns la starul competiției, printre care Ludogorets, echipa lui Dorin Rotariu, Ianis Hagi și Rangers, Galatasaray, echipa lui Alexandru Cicăldău și Olimpiu Moruțan, Sparta Praga, echipa lui Florin Niță și Lazio, trupa lui Ștefan Radu.

Urnele UEFA Conference League

Urna 1:

AS Roma

Tottenham

FC Basel

Slavia Praga

FC Copenhaga

Gent

AZ Alkmaar

LASZ Linz

 

Urna 2:

Feyenoord

Qarabag

Maccabi Tel-Aviv

PAOK Salonic

Rennes

Partizan

CFR Cluj

Zorya Luhansk

 

Urna 3:

Union Berlin

CSKA Sofia

Vitesse

Slovan Bratislava

Jablonec

Alashkert

Flora Tallinn

Kairat Almaty

 

Urna 4:

Lincoln Red Imps

Randers

Omonia

Anorthosis

Helsinki

Maccabi Haifa

Bodo/Glimt

Mura

Cea mai grea grupă pentru CFR

Tottenham

CFR

Union Berlin

Randers

Cea mai ușoară grupă pentru CFR

LASK Linz

CFR Cluj

Flora Tallinn

Limcoln Red Imps

Când se joacă meciurile din faza grupelor Conference League

Etapa 1: 16 septembrie
Etapa 2: 30 septembrie
Etapa 3: 21 octombrie
Etapa 4: 4 noiembrie
Etapa 5: 25 noiembrie
Etapa 6: 9 decembrie

Urnele UEFA Europa League

 

URNA 1:

Lyon (FRA)

Napoli (ITA)

Bayer Leverkusen (GER)

Dinamo Zagreb (CRO)

Lazio (ITA)

Olympiacos (GRE)

Monaco (FRA)

Braga (POR)

 

URNA 2:

Celtic (SCO)

Eintracht Frankfurt (GER)

Steaua Roșie Belgrad (SRB)

Leicester City (ENG)

Rangers (SCO)

Lokomotiv Moskva (RUS)

Genk (BEL)

PSV Eindhoven (NED)

 

URNA 3:

Marseille (FRA)

Ludogorets (BUL)

West Ham (ENG)

Real Sociedad (ESP)

Real Betis (ESP)

Fenerbahçe (TUR)

Sparta Moscova (RUS)

Sparta Praga (CZE)

 

URNA 4:

Galatasaray (TUR)

Rapid Viena (AUT)

Legia Varșovia (POL)

Midtjylland (DEN)

Ferencváros (HUN)

Antwerp (BEL)

Sturm Graz (AUT)

Brøndby (DEN)

 

Cea mai puternică grupă posibilă UEL

Napoli

Frankfurt

West Ham

Galatasaray

Cea mai slaba grupă posibilă UEL

Braga

PSV

Sparta Praga

Antwerp

CITESTE SI
VIDEO PROTVPLUS.RO
VIDEO VOYO.RO
Modifică setările cookies