Harry Kane - The Hurrikane in Anglia | Noul fenomen al fotbalului englez a debutat cu gol in nationala, in fata lui Arlauskis

Harry Kane Anglia Euro 2016 Lituania Preliminarii EURO 2016 Preliminarii EURO 2016
Data publicarii: Sambata 28 Martie 2015, 09:26
Data actualizarii: Sambata 28 Martie 2015, 10:53

Harry Kane, tanarul atacant de 21 de ani crescut de Tottenham, traverseaza o perioada fantastica. Cel mai bun marcator din Premier League, alaturi de Diego Costa, cu 19 goluri marcate, Kane a debutat la nationala Angliei in meciul cu Lituania, marcand la doar doua minute dupa ce a fost trimis in teren.

Harry Kane e cel mai in forma fotbalist englez al momentului. Tanarul atacant crescut de Tottenham, autor a 19 goluri in Premier League si a alte 10 in celelalte competitii in care formatia de pe White Hart Lane este sau a fost angrenata, a marcat si primul gol la echipa nationala.

Kane a fost introdus pe teren in minutul 72 al meciului dintre Anglia si Lituania, avand nevoie de doar 3 atingeri de balon pentru a inscrie. Cel poreclit "The HurriKane" de fani a inscris la 79 de secunde de la intrarea pe teren.

Kane a stabilit scorul final al meciului Anglia - Lituania (4-0). Celelalte goluri au fost marcate de Wayne Rooney, Danny Welbeck si Raheem Sterling (CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI).

In poarta Lituaniei a stat stelistul Giedrius Arlaukis, cel care a mai scos cateva mingi grele, insa care a gresit chiar la reusita de 4-0 a lui Kane.

Reactiile nu au intarziat nici ele sa apara pe internet, acestea fiind dintre cele mai amuzante