Punct ochi, punct lovit. Pe ce a dat vina antrenorul lui Șelimbăr după înfrângerea usturătoare cu Petrolul

Selimbar - Petrolul Cupa Romaniei Eugen Beza Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 28 Septembrie 2022, 22:05
Data actualizarii: Miercuri 28 Septembrie 2022, 22:05

Șelimbăr a pierdut acasă cu Petrolul Ploiești, scor 0-4, în calificările pentru grupele Cupei României.

Eugen Beza, antrenorul de pe banca tehnică a lui Șelimbăr, a vorbit despre evoluția echipei sale și a evidențiat faptul că lipsa experienței și-a pus amprenta în meciul pentru calificarea în grupele Cupei României.

Beza: „Fotbalul e făcut din momente”

„Lipsa de experiență (n.r. a dus la eliminarea din Cupa României), chiar dacă avem jucători cu experiență. Cred că acolo s-a făcut diferența.

Scorul e mult prea mare față de ce a fost în teren. Nu am venit să ne apărăm. Îmi pare rău de momentele astea de final.

Paradoxal, am primit patru goluri în campionat, iar azi ne-am dublat numărul lor. Fotbalul e făcut din momente. Schimbările au intrat bine, am întors jocul, dacă înscriam, altfel gestionam momentele.”, au fost cuvintele lui Eugen Beza, după meci.

Șelimbăr - Petrolul 0-4

"Lupii galbeni" au înscris patru goluri în partea a doua a jocului. Huja a dat start "masacrului" în minutul 56, iar Velisar a majorat diferența în minutul 79.

Simon Măzărache a înscris golul trei în minutul 89 și a realizat "dubla" în minutele de prelungiri (90+2'), securizând locul în grupele competiției.