Data publicarii: Joi 29 Octombrie 2009, 18:15
Data actualizarii: Joi 29 Octombrie 2009, 22:35

Dintre toti granzii din Bucuresti, Dinamo e singura care a reusit sa ajunga in sferturile Cupei Romaniei.

Dinamo a tras din greu cu trupa lui Dorinel Munteanu, Otelul Galati, pe care a batut-o cu 1-0, intr-un meci cu putine ocazii de poarta.

Cornel Dinu si Cornel Talnar au folosit pentru aceasta partida mai multe rezerve, nume precum Torje si N'Doye fiind puse doar pe banca tehnica.

Singurul gol al partidei a fost reusit de Claudiu Niculescu, in minutul 75. Dupa un un-doi Niculescu-Alexe, mingea s-a intors la atacantul Claudiu Niculescu, care a inscris in dreapta lui Kolev, la semiinaltime, din interiorul careului.

Cartonase galbene: Tamas '62 / Sarghi '80

Arbitri: Mugurel Draganescu - Sebastian Stoianof, Florin Paunescu - Floarea Babadac
Observatori: Dan Craciun, Dan Ionescu.

La meciul disputat pe stadionul "Dinamo" au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.

DINAMO: Curca – Molinero, L. Goian, Tamas, Pulhac – Ze kalanga, Rus, Bostina, Ad. Cristea – Zicu, Cl. Niculescu

Alexe, Torje si N’Doye sunt doar rezerve!

Otelul: Kolev - Rapa, Sarghi, S. Costin, Salageanu - Patras, Iorga, Neagu, G. Paraschiv, Giurgiu - Axente