VIDEO! Mazilu s-a razbunat: a marcat pentru Arsenal Kiev!

Data publicarii: Sambata 08 August 2009, 12:04
Data actualizarii: Sambata 08 August 2009, 12:19

Atacantul roman Ionut Mazilu a inscris singurul gol al lui Arsenal Kiev in remiza din deplasare, scor 1-1, cu echipa de la care a fost imprumutat, Dnepr Dnepropetrovsk, in etapa a 4-a a campionatului ucrainean.

Fotbalistul in varsta de 27 de ani a reusit sa egaleze in minutul 62 cu o lovitura de cap prin plonjon, dupa ce gazdele au deschis scorul prin Zelezniov in minutul 30.

Ionut Mazilu, care a fost imprumutat la Arsenal chiar de la Dnepr, se afla la al doilea gol in actuala stagiune, dupa cel reusit etapa trecuta in fata celor de la Obolon.
In urma acestui rezultat, Arsenal a urcat pe locul 2 in clasamentul primei divizii ucrainene, cu 8 puncte, la doar unul distanta de liderul Dinamo Kiev, dar care are un joc mai putin disputat.