VIDEO Lui Becali nu-i vine sa creada ca l-a dat afara! 'Stelistul' Maicon a dat o dubla in Liga DOMINATA de Lucescu:

Maicon Mircea Lucescu sahtior Steaua volyn lutk Campionate externe
Data publicarii: Sambata 16 Iulie 2011, 21:48
Data actualizarii: Sambata 16 Iulie 2011, 22:01

Steaua i-a transmis ca nu mai are nevoie de el, iar Maicon s-a intors la Volyn. Azi a dat doua goluri in liga unde Sahtor e lider. Al doilea, in ultima faza a meciului!

Sahtior are 6 puncte din doua meciuri in Ucraina si a pus deja doua puncte peste marea rivala, Dinamo Kiev.

In a doua etapa din Ucraina, echipa lui Lucescu a batut cu 2-0 in derby-ul cu Metalurg Donetk, dupa golurile marcate de Srna (45+2) si Willian (64). Rat nu a fost in lot.

Inca un jucator care a trecut prin Liga I are motive sa se bucure. Brazilianul Maicon, dat afara de Steaua in vara, a dat doua goluri pentru Volin Lutk la egalul de pe teren propriu cu Tavria. Maicon a deschis scorul in minutul 4, apoi a egalat in al 4-lea minut de prelungiri cu unul dintre cele mai usoare goluri din cariera!