PAOK Salonic, victorie chinuită în campionat! Un fost jucător de la FCSB i-a dat emoții lui Răzvan Lucescu

PAOK Salonic paok salonic - levadiakos Razvan Lucescu Thierry Moutinho Campionate externe
Data publicarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 21:46
Data actualizarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 21:46

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a câștigat la limită meciul de pe teren propriu cu Levadiakos, scor 3-2.

PAOK a deschis scorul după doar zece minute, prin portughezul Tiago Dantas. Levadiakos a restabilit egalitatea după doar cinci minute, prin fostul jucător de la CFR Cluj și FCSB, Thierry Moutinho, care a înscris din penalty.

Un fost jucător de la FCSB i-a dat emoții lui Răzvan Lucescu

Tot Dantas a dus scorul la 2-1 în prelungirile primei reprize, iar Koulierakis a dus scorul la 3-1 în minutul 61.

Levadiakos a punctat pentru 3-2 în minutul 66 prin Tsapras, iar PAOK a obținut trei puncte care îi permit să spere în continuare la titlu în Grecia.

PAOK este pe locul trei, are 42 de puncte și este la cinci puncte de liderul Olympiakos, după 20 de etape. Pe locul doi este Panathinaikos, care are 46 de puncte și un meci mai puțin.

În următoarea rundă, PAOK Salonic va juca în compania celor de la Olympiakos, echipă cu care este la egalitate de puncte în clasamentul din Grecia.