Tottenham 2-0 Arsenal! Chelsea 3-0 Everton, Boro 2-2 Man City | Tosca, tot meciul pe teren la Betis 1-4 Alaves. Stanciu n-a jucat NICIUN MINUT la Anderlecht

Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 30 Aprilie 2017, 12:14
Data actualizarii: Luni 01 Mai 2017, 10:17

Bucurati-va de fotbal! Marti, 21:45 Real - Atletico! Miercuri, 21:45 Monaco - Juventus! Joi, 22:00 Celta - Man United!

20:43 30 Apr
Cu 4 etape inainte de finalul campionatului, Tottenham are de recuperat 4 puncte fata de Chelsea. Lupta e deschisa si in zona Champions League, unde Liverpool, City, United si Arsenal se bat pentru cele doua locuri care mai sunt disponibile pentru Liga.

20:41 30 Apr
Rezultatele complete ale zilei in Premier League:

20:11 30 Apr
Intre timp, magicianul de la futsal Ricardinho a mai reusit o nebunie....

19:48 30 Apr
GOOOL TOTTENHAM! 2-0! Doua goluri in doua minute! Kane e faultat in careu si tot el bate impecabil pentru 2-0!

19:45 30 Apr
GOOOL TOTTENHAM! 1-0! Dele Alli a marcat in derby-ul cu Arsenal!

19:34 30 Apr
Tosca a fost pe teren tot meciul pentru Betis in meciul cu Alaves, insa n-a putut sa faca prea multe pentru a impiedica infrangerea dura a echipei lui pe teren propriu.

17:59 30 Apr
Chelsea mai scapa de un adversar dificil in drumul spre titlu. Echipa lui Conte a castigat cu 3-0 in fata lui Everton. La Middlesbrough s-a terminat 2-2!

17:55 30 Apr
Final superb la Middlesbrough. Boro a trecut in avantaj, apoi Jesus a egalat in minutul 84!

17:53 30 Apr
Willian si Cahill rezolva meciul pentru Chelsea.
17:36 30 Apr
Anderlecht a facut 0-0 la Gent si ramane prima in Belgia. Chipciu a jucat tot meciul, in timp ce Nicusor Stanciu n-a prins niciun minut in teren.

17:32 30 Apr
Chelsea, din ce in ce mai aproape de titlu! GOL PEDRO in fata lui Everton, Chelsea are 1-0!

17:31 30 Apr
GOOOL Aguero, din penalty! 1-1 intre Boro si City.
17:18 30 Apr
Tosca e titular la Betis pentru meciul cu Alaves

16:48 30 Apr
Surpriza uriasa la Middlesbrough. Boro are 1-0, a marcat Negredo!

15:58 30 Apr
Iata echipele de start de la Chelsea - Everton

15:41 30 Apr
Swansea da lovitura pe Old Trafford! Sigurdsson egaleaza dupa o lovitura libera batuta superb
15:18 30 Apr
Contraatac superb al celor de la Lazio iar Keita pare sa fi pus punct derby-ului Romei!
14:53 30 Apr

Manchester United deschide scorul din penalty - lovitura de pedeapsa a fost acordata dupa o simulare a lui Rashford. Vezi AICI faza

14:47 30 Apr
Lazio este din nou in avantaj iar Osasuna a egalat
14:30 30 Apr
Gol Deportivo! Guilherme reuseste dubla dupa o deviere din fata portii la un coner!

23:41 29 Apr
Tricourile pe care le-au purtat azi jucatorii lui Bayern dupa al 5-lea titlu la rand in Germania:

21:31 29 Apr
Bayern n-are mila! Se termina 6-0 cu Wolfsburg, Bayern e campioana pentru a 5-a oara la rand!

21:08 29 Apr
Bayern, o problema de scor al Wolfsburg. 4-0! A marcat Robben!

20:18 29 Apr
In ultimul minut al primei reprize, Lewandowski mai inscrie o data! 3-0 pentru Bayern, care e sigura de titlu!

20:10 29 Apr
E deja petrecere la Munchen. Bayern are 2-0. :) A marcat si Lewandowski.

20:05 29 Apr
Bayern a marcat la Wolfsburg! Alaba a inscris. Daca bate, Bayern e campioana in Bundesliga.

20:04 29 Apr
Start nebun de meci in Las Palmas - Atletico. Dupa 20 de minute, echipa lui Simeone are 3-0. Gameiro a inscris de doua ori si Saul o data.

19:41 29 Apr
Ce se intampla de fiecare data cand Marcelo da gol? :)

Real Madrid BATE.

17:30 29 Apr

Real Madrid 2-1 Valencia

Min 86: GOOOOL REAL! Marcelo inscrie si Real are din nou avantaj pe tabela!

Min 82: GOOOOOL!!!! FABULOS!!! Executie geniala din lovitura libera de la 25 de metri, in vinclu, a lui Parejo!

Min 81: Casemiro face un fault din spate de galben insa e iertat de eliminare de arbitru!

Min 78: Incredibil! Ronaldo si Lato se lovesc de bara, fundasul Valenciei cu capul si Ronaldo cu coapsa!

Min 57: Ronaldo rateaza un penalty primit GRATUIT de Real Madrid. Dupa ce Modric s-a aruncat in careu cand a simtit o mana pe el.

Min 28: GOL! Ronaldo reia in poarta din 6 metri, cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Carvajal

16:49 29 Apr
Iata echipele de start la Real Madrid - Valencia

15:47 29 Apr

Spectacolul a continuat in derby-ul Scotiei - Celtic a castigat cu 5-1 dupa alte goluri marcate de McGregor, Boyata si Lustig! Miller a marcat la 0-4 golul de onoare al gazdelor

14:17 29 Apr

A inceput derby-ul din Scotia dintre Glasgow Rangers si Celtic iar oaspetii au deschis deja scorul prin Sinclair, din penalty. Griffiths a marcat apoi in minutul 18 cu un sut superb sub bara

14:15 29 Apr

Iata toate meciurile de sambata

23:37 28 Apr
Nebunie la Bergamo! Atalanta egaleaza prin Freuler in minutul 89!
22:58 28 Apr
Marcheaza golurile de onoare Angers, respectiv Bayer Leverkusen - este 2-1 pentru Lyon si 4-1 pentru Schalke!
22:56 28 Apr
Juventus egaleaza gratie autogolului lui Spinazzola
22:42 28 Apr
Surpriza in Serie A! Revelatia acestui sezon, Atalanta, are 1-0 cu Juventus!
22:40 28 Apr
MASACRU! MASACRU!
22:10 28 Apr

A deschis scorul si Lyon la Angers prin Valbuena. Fekir a dublat avantajul inainte de pauza

22:09 28 Apr
Iata ce record a batut Schalke in aceasta seara
22:03 28 Apr
Cei de la Schalke au mult umor pe pagina oficiala de Twitter: "Au trecut 10 minute de cand n-am mai marcat! Ce se intampla?" au scris acestia.

21:52 28 Apr
Dezastru pentru Leverkusen! Schalke are 3-0 dupa 18 minute!
21:47 28 Apr