Dramă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! Cum s-a terminat Panathinaikos - PAOK Salonic

Panathinaikos - PAOK Salonic PAOK Salonic Razvan Lucescu Campionate externe Răzvan Lucescu
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 21:44
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 21:46

PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, a remizat dramatic în campionatul Greciei cu Panathinaikos Atena, una dintre echipele cu pretenții din Superliga greacă, scor 2-2.

Dramă pentru Răzvan Lucescu în Grecia!

Brandon Thomas a fost cel care a deschis scorul pentru PAOK în minutul 19, dar bucuria oaspeților nu a durat mult. Sebastian Palacios a restabilit egalitatea în minutul 32.

Andrija Zivkovic a dus scorul la 2-1 în partea secundă, în minutul 58, iar echipa lui Răzvan Lucescu se îndrepta către o victorie importantă, care i-ar fi permis să se apropie de lider, dar lucrurile nu au stat așa.

Suedezul Alexander Jeremejeff a restabilit egalitatea în minutul 90+6 și a stabilit scorul final: 2-2.

Cele două echipe rămân pe locurile doi, respectiv trei în Grecia. AEK Atena poate urca peste Panathinaikos în cazul unui succes în deplasarea de la OFI Creta.

În următoarea etapă, PAOK Salonic va juca pe teren propriu cu penultima clasată, Atromitos, în timp ce Panathinaikos va juca tot cu Atromitos, într-un meci restant din prima etapă.