Beckham si-a intrat in rol la Galaxy!

Data publicarii: Joi 16 August 2007, 19:11
Data actualizarii: Joi 16 August 2007, 19:11
LA GALAXY - DC UNITED 2-0
Beckham si-a luat inima in dinti: si-a pus banderola de capitan pe mana si a dat un gol de poveste din lovitura libera, in victoria cu 2-0 a galaxiei lui Los Angeles cu DC United, in Major Soccer League!

Americanii sunt in al noualea cer! Urmarit din tribune de micul Beckham si de sotia sa, Victoria, starul din galaxia lui Los Angeles, noul capitan al lui LA, a facut spectacol in meciul cu DC United, a dat un gol galactic din lovitura libera si i-a pasat ca la carte lui Donovan in victoria cu 2-0 impotriva celor de la DC United!

Intrat din primul minut pe teren, Beckham le-a aratat tuturor de ce a dat Galaxy o caruta de bani pe el in minutul 27, Beckham a transformat in gol, cum numai el stie, o lovitura libera de la aproape 30 de metri! La doua minute de la reluarea reprizei secunde, Beckham a iesit din nou la rampa, l-a servit ideal pe Donovan si fostul capitan a facut 2-0 pentru LA Galaxy.

In minutul 58, Beckham si-a mai incercat o data norocul din lovitura libera, dar portarul oaspetilor l-a ghicit pe englez. Tribunele au luat foc in minutul 63, atunci cand David Beckham a fost inlocuit. Meciul s-a incheiat cu ratarea lui Martino, care nu a reusit sa ajunga la mingea pe care scria gol. Rezultat final LA Galaxy 2 - 0 DC United si americanii rasufla usurati, investitia Beckham chiar merita!