Liverpool Everton Anglia Era minutul 90+6, iar arbitrul se pregatea sa fluiere finalul! Apoi a venit aceasta faza! Gafa uluitoare in derbyul orasului Liverpool, iar echipa lui Klopp s-a impus: VIDEO
Data publicarii: Duminica 02 Decembrie 2018, 21:07
Data actualizarii: Duminica 02 Decembrie 2018, 21:11

Liverpool a castigat derbyul cu Everton cu 1-0, gratie unui gol marcat de Origi in minutul 90+6 cu largul concurs al portarului Jordan Pickford.

Liverpool s-a impus cu 1-0 in Merseyside derby, gratie reusitei lui Divock Origi, din minutul 90+6.

La ultima faza a meciului, Van Dijk a ratat complet un sut, iar mingea s-a indreptat cu bolta catre poarta lui Pickford. Portarul lui Everton putea impinge mingea in afara terenului, dar s-a pierdut si a judecat gresit traiectoria, punandu-i balonul in cap lui Origi.

Jurgen Klopp a explodat si a intrat pe teren, indreptandu-se catre portarul Alisson, aflat la centrul terenului.