Era minutul 90+6, iar arbitrul se pregatea sa fluiere finalul! Apoi a venit aceasta faza! Gafa uluitoare in derbyul orasului Liverpool, iar echipa lui Klopp s-a impus: VIDEO

Duminica 02 Decembrie 2018, 21:07

Liverpool a castigat derbyul cu Everton cu 1-0, gratie unui gol marcat de Origi in minutul 90+6 cu largul concurs al portarului Jordan Pickford.

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Liverpool s-a impus cu 1-0 in Merseyside derby, gratie reusitei lui Divock Origi, din minutul 90+6.

La ultima faza a meciului, Van Dijk a ratat complet un sut, iar mingea s-a indreptat cu bolta catre poarta lui Pickford. Portarul lui Everton putea impinge mingea in afara terenului, dar s-a pierdut si a judecat gresit traiectoria, punandu-i balonul in cap lui Origi.

Jurgen Klopp a explodat si a intrat pe teren, indreptandu-se catre portarul Alisson, aflat la centrul terenului.

Instanţa supremă a amânat judecarea dosarului lui Dragnea. Ce au cerut procurorii DNA