Era min 90 si nimeni nu credea ca se mai poate intampla ceva. Ce a urmat in secundele de prelungire: FAZA ZILEI in Anglia VIDEO

Doncaster bury Anglia
Data publicarii: Duminica 09 August 2015, 19:00
Data actualizarii: Duminica 09 August 2015, 19:35

Incurcate sunt caile fairplay-ului...

Meciul dintre Doncaster si Bury, din liga a III-a engleza, a oferit momente haioase in minutele de prelungire. Totul a plecat de la o faza banala - un jucator a vrut sa le dea mingea adversarilor, in semn de fair play, dar a marcat din greseala de la mijlocul terenului.

Harry Forrester, atacantul lui Doncaster si-a cerut scuze pentru golul marcat si si-a convins imediat coechipierii sa se dea la o parte pentru ca Bury sa marcheze si ea. (min 1:30)

Planul a fost pus in practica, iar Leon Clarke a inscris pentru 1-1, cu cateva secunde inainte de fluierul final.

Suporterii i-au aplaudat pe jucatorii lui Doncaster pentru gestul de fairplay, iar imaginile s-au raspandit repede pe retelele de socializare.