FOTO Emoționant! Luis Diaz a înscris la primul meci după ce părinții săi au fost răpiți! Mesajul afișat

luis diaz Liverpool luton Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 20:56
Data actualizarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 20:57

Liverpool s-a deplasat la Luton pentru meciul din etapa cu numărul 11 din Premier League, scor 1-1.

„Cormoranii” au fost conduși în meciul de pe Kenilworth Road din minutul 80, când Chong a deschis scorul. Oaspeții însă au egalat, în al cincilea minut de prelungiri, prin Luis Diaz, revenit pe teren după ce a fost absent în ultimele două meciuri, după ce părinții săi au fost răpiți în Columbia.

Părinții lui Luis Diaz au fost răpiți de membrii unui cartel care se află în dispută deschisă cu autoritățile din Columbia. Mama fotbalistului a fost recuperată de polițiști, în timp ce tatăl acestuia încă este de negăsit. Deși a fost scos din lot o perioadă, Luis Diaz a revenit și a fost trimis în teren în minutul 83.

Luis Diaz, gol și mesaj după ce tatăl său a fost răpit

Columbianul a fost cel care a înscris golul egalizator, iar după gol a transmis un mesaj pe care îl avea imprimat pe sub tricoul de joc.

„Libertate pentru tata”, a transmis Luis Diaz.