Data publicarii: Duminica 23 Septembrie 2007, 20:28
Data actualizarii: Duminica 23 Septembrie 2007, 20:28
MANCHESTER UNITED 2-0 CHELSEA

Cosmar pe "Teatrul Viselor" pentru Chelsea care a suferit prima infrangere dupa era Mourinho. Plecarea lui" The Special One" Mourinho a fost cu ghinion pentru Chelsea.

"Diavolii rosii" s-au impus cu 2-0 chiar de la debutul lui Avram Grant pe banca lui Chelsea .Echipa lui Abramovich  a evoluat in 10 oameni dupa eliminarea lui Mikel in minutul 32 pentru un atac direct la glezna francezului Evra. Manchester a deschis scorul in ultimele secunde ale primei reprize, gratie unei lovituri de cap a lui Carlos Tevez, dupa o centrare superba cu exteriorul a lui Ryan Giggs. Cu doua minute inainte de final, Manchester primeste un penalty dupa un contact in careu intre Luis Saha si Tal Ben Haim. Saha a executat pe mijlocul portii iar Chelsea era invinsa.