CFR viseaza la un miracol! Chelsea 1-1 Tottenham

Chelsea Premier League Tottenham Anglia
Data publicarii: Duminica 31 August 2008, 18:45
Data actualizarii: Duminica 31 August 2008, 22:43
Formatia Chelsea Londra, adversara echipei CFR Cluj in grupa A a Ligii Campionilor, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), partida disputata, duminica, pe teren propriu, in fata echipei Tottenham Hotspur, contand pentru etapa a treia a campionatului englez.

Golul echipei antrenate de Luiz Felipe Scolari a fost inscris de Juliano Belletti, in minutul 27, in timp ce pentru Tottenham a egalat Darren Bent, in minutul 45.

In partida de pe stadionul Stamford Bridge, antrenorul Luiz Felipe Scolari a folosit urmatoarea formula de echipa:

Cech - Bosingwa, Carvalho, Terry, A. Cole - Belletti (S. Kalou '75) - Deco, Essien, Lampard, J. Cole (Malouda '65) - Anelka (Di Santo '88).

Echipa CFR Cluj a fost repartizata in grupa A a Ligii Campionilor, alaturi de Chelsea, AS Roma si Girondines Bordeaux.