"Atunci mi-am dat seama că suntem terminați". Verdictul lui Piers Morgan după înfrângerea clară a lui Arsenal cu Manchester City

Piers Morgan Arsenal Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Joi 27 Aprilie 2023, 14:52
Data actualizarii: Joi 27 Aprilie 2023, 15:11

Manchester City s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa liderului Arsenal Londra.

Internaţionalul belgian Kevin De Bruyne a fost marele artizan al victoriei "cetăţenilor", reuşind o dublă (în minutele 7 şi 54) şi o pasă decisivă, la golul lui John Stones (minutul 45+1). Rob Holding a înscris pentru Arsenal, în minutul 86, înainte ca Erling Haaland să înscris al 33-lea său gol în actuala ediţie din Premier League, în minutul 90+5.

Momentul care a decis soarta partidei

Piers Morgan, susținător al lui Arsenal, este de părere că situația a fost destul de clară încă din primele minute, de când Pep Guardiola l-a certat pe Ederson pentru o fază, în timp ce colegii săi se bucurau pentru reușita lui Kevin De Bruyne.

"Acesta a fost momentul în care am știut că suntem terminați. Guardiola a întrerupt sărbătoarea golului genial lui Kevin De Bruyne pentru a-l certa pentru Ederson pentru o mică eroare pe care nimeni nu a observat-o. De aceea e cel mai bun manager din lume, de aceea echipele sale sunt impecabile", a scris vedeta britanică.