Moreno si Stancu salveaza Steaua: Steaua 2-1 FC Moscova! Comenteaza aici!

FC Moscova Steaua Amicale
Data publicarii: Joi 12 Februarie 2009, 12:05
Data actualizarii: Joi 12 Februarie 2009, 18:56

Dupa infrangerea 1-0 cu Aalborg Steaua si-a revenit si a castigat al patrulea amical din Turcia scor 2-1 cu FC Moscova.

Steaua a inceput sters amicalul cu rusii si a avut in prima repriza doar o ocazie clara, irosita insa de Szekely dupa o greseala a adversarilor.

Pustii rusilor au prins curaj si au chinuit Steaua pe finalul primei reprize. Dayro Moreno a mai adus linistea lui Marius Lacatus dupa ce a deschis scorul in minutul 60. Bogdan Stancu a facut 2-0, insa Baciu cu un autogol a redus din diferenta.

Din momentul inlocuirii lui Lovin, Tiago a devenit inchizatorul Stelei. Altfel, mijlocasul portughez a fost in centrul atentiei in minutul 76, atunci cand a fost eliminat, dupa ce a ripostat in urma unei interventii dure asupra sa.

Marius Lacatus nu s-a putut baza pe Cezar Lungu, Eric Bicfalvi, Razvan Ochirosii (care au jucat cu nationala de tineret contra Sloveniei), George Ogararu, Dorin Goian, Banel Nicolita, Ovidiu Petre (care au sustinut amicalul nationalei mari in compania Croatiei) si Toja (convocat la prima reprezentativa a Columbiei).

Echipa Stelei: Steaua: Zapata - Golanski, Ghionea, Baciu, Rada - Lovin - Szekely, Tiago, Dayro, Semedo - Kapetanos

Slovan Bratislava, Hajduk Split si Aalborg si FC Moscova au fost adversarii Stelei in Turcia!

OLIVA NOVA, SPANIA (11-23 IANUARIE):

18 ianuarie FC STEAUA - TIANJIN 3:1
20 ianuarie FC STEAUA - FC ZURICH 2-2
22 ianuarie FC STEAUA - HERCULES ALICANTE (SPANIA) 2-0

ANTALYA, TURCIA (30 IANUARIE-14 FEBRUARIE)

- cazare la Hotel Gloria Serenity (Belek)

3 februarie FC STEAUA - SLOVAN BRATISLAVA (SLOVACIA) 1:1
6 februarie FC STEAUA - HAJDUK SPLIT (CROATIA) 1-0
9 februarie FC STEAUA - AALBORG BK (DANEMARCA) 0-1
12 februarie FC STEAUA - FK MOSCOVA (RUSIA)  2-1