Tatu a iesit cu capul spart, Steaua, salvata de BARA in ultimul minut: Steaua 0-0 Krasnodar! Vezi toate fazele aici

Steaua FC Krasnodar Amicale
Data publicarii: Miercuri 06 Iulie 2011, 22:33
Data actualizarii: Miercuri 06 Iulie 2011, 22:36

Levy i-a aruncat in atac pe Rusescu, Tatu si Tanase, dar Steaua nu a putut sa-i dea gol echipei de pe 9 din Rusia.

Cu Tatarusanu accidentat, Levy l-a bagat in poarta pe Stanca in meciul cu Krasnodar. Banel, omul exclus din lot in amicalul trecut pentru ca s-a trezit tarziu, a fost acum capitan, iar Bilasco nu a fost in lot pentru acest meci. La meci a venit si Florin Marin, din partea selectionerului Piturca.

Steaua a avut prima ocazie in secunda 44, cand Tatu a ratat din 4 metri. Steaua a fost rar periculoasa si mai mult in prima repriza. In partea secunda, stelistii au avut probleme mari. Krasnodar a avut ocaziile importante, reusind chiar si o bara in ultimul minut. Cel mai sifonat dupa acest meci a fost Tatu. Portarul rusilor i-a spart capul.

Steaua nu are nicio infrangere in aceasta perioada de pregatire, insa Levy confirma ca este un expert al meciurilor incheiate la egalitate: o victorie si 3 egaluri pana in acest moment in Austria.

STEAUA: Stanca - Martinovic, Iliev, Gardos, Latovlevici - Banel, Bicfalvi, Brandan -  Tanase, Tatu, Rusescu

VEZI AICI FAZELE MECIULUI:

Min 1. A inceput meciul
Min 2. Tatu reia spre poarta din 4 metri, dupa o centrare buna a lui Banel.
Min 6. Rusescu scapa singur spre poarta, dar se incurca si este deposedat.
Min 9. Tatu primeste o minge de la Rusescu, dar preia prea lung in careu si rateaza o sansa de gol.
Min 16. Rusii trag de la 20 de metri, mingea se duce peste poarta lui Stanca.
Min 17. Brandan bate periculos o lovitura libera de la 35 de metri, mingea e deviata si ajunge la Bicfalvi in careu. Acesta centreaza iar balonul e respins in corner.
Min 19. Tatu scapa singur cu portarul, dar este semnalizat in offside.
Min 26. Martinovic se resimte.
Min 29. Tanase cade la marginea careului advers, cere un fault, dar arbitrul nu acorda nimic.
Min 30. Tanase centreaza in 6 metri pentru Tatu, prinde portarul lui Krasnodar.
Min 32. Tanase centreaza pentru Banel, mingea se duce insa prea tare si iese in aut de poarta.
Min 36. Tatu nu poate prelua o minge in 6 metri si Steaua rateaza o sansa buna de gol
Min 37. Un jucator de la Krasnodar incearca sa marcheze din foarfeca de la 10 metri.
Min 40. Rusescu incearca sa marcheze cu un sut spectaculos de la 25 de metri!
Min 43. Rusescu trimite un sut paralel cu poarta.
Min 45. Pauza
Min 45. Galamaz a intrat in locul lui Iliev
Min 46. A inceput repriza secunda.
Min 52. Stanca scoate un sut bomba de la 25 de metri.
Min 53. Iese Tanase, intra Costea.
Min 59. Tatu a fost facut KO de portarul lui Krasnodar.
Min 61. Portarul lui Krasnodar greseste in careul mic, Banel incearca sa marcheze prin foarfeca din unghi, mingea se duce in aut de poarta.
Min 70. Mihai Costea dribleaza un adversar de doua ori, apoi centreaza slab in careu.
Min 75. Sut puternic peste poarta lui Stanca de la 22 de metri.
Min 76. Bajenaru intra in locul lui Brandan.
Min 83. Rusescu trage puternic de la 23 de metri, portarul rusilor scoate greu.
Min 89. Ocazie uriasa de gol pentru Krasnodar! Un rus a tras in bara de la 28 de metri.